Neděle, 17. října, 2021

Photon Energy vydává emisi zelených dluhopisů, cílí na ekologicky uvědomělé investory

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Firemní skupina Photon Energy s centrálou v Praze obdržela od lucemburského regulátora finančního trhu souhlas s prospektem prvního zeleného dluhopisu. Jeho prodejem chce získat až 50 milionů eur (1,27 miliardy korun), které využije na financování a refinancování výstavby fotovoltaických elektráren v různých evropských zemích.

Veřejná nabídka dluhopisu se uskuteční v Německu, Rakousku a Lucembursku prostřednictvím frankfurtské burzy nebo formuláře dostupného přímo na webových stránkách společnosti. Globální koordinátor Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG navíc zajistí soukromé umístění pro kvalifikované investory v dalších evropských zemích. Veřejná nabídka bude zahájena 2. listopadu a skončí 17. listopadu.

Firma investorům nabízí dluhopis splatný v roce 2027 s nominální hodnotou 1000 eur a ročním úrokem ve výši 6,50 procenta. V rámci nabídky zve společnost držitele starších dluhopisů se splatností v roce 2022 k výměně jejich stávajících dluhopisů v poměru 1:1 za nový. Pokud tak učiní, získají směnný bonus ve výši dvou procent hodnoty dluhopisu.

CEO společnosti Photon Energy Georg Hotar. Zdroj: fotobanka spol. Photon Energy

Zahájení obchodování je naplánováno na 23. listopad, a to na otevřeném trhu Frankfurt Stock Exchange. Photon Energy chce využít rostoucího zájmu o zelené dluhopisy mezi investory, kteří chtějí přispět k rozvoji udržitelných projektů, šetrných k životnímu prostředí.

Skupina Photon Energy, kterou majoritně vlastní Čechorakušan Georg Hotar a Čechoaustralan Michael Gartner, má ve fotovoltaice velké plány. Chystá se rozjet ve velkém výstavbu solárních elektráren v Polsku, Maďarsku, Rumunsku či Austrálii. Do konce roku 2024 chce rozšířit vlastní portfolio elektráren z 75 megawattů na minimálně 600 megawattů, další projekty postaví pro externí zákazníky.

S akciemi Photon Energy se obchoduje na burzách v Praze, Varšavě a čtyřech burzách v Německu. Od ledna letošního roku jsou zařazeny na hlavním trhu pražské burzy, jejich hodnota od emise nových akcií v červnu klesla z tehdejších 67 korun na současných 42,60 koruny za kus.

David Tramba

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter