Sobota, 13. srpna, 2022

Soud rozhodl o stížnostech na vazbu v kauze pražského dopravního podniku. Obvinění zůstávají ve věznici

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pražský městský soud rozhodl o stížnostech proti vazbě čtveřice obviněných v kauze pražského dopravního podniku (DPP). Bez dalších podrobností to uvedl mluvčí soudu Adam Wenig. Muži zatím zůstávají ve věznici, uvedla dnes mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Policisté v případu obvinili více než desítku lidí, mimo jiné primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), podnikatele Michala Redla, bývalého člena představenstva DPP Mateje Augustína a další členy vedení podniku.

Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, podnikatele Pavla Kosa a Zakaríu Nemraha. Všichni si podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět.

„O všech (čtyřech) stížnostech již bylo rozhodnuto, avšak v neveřejném zasedání. Informovat o výsledku neveřejného zasedání lze až po doručení rozhodnutí procesním stranám. Vzhledem k tomu, že k doručení zatím nedošlo, obsah jednotlivých rozhodnutí komentovat nelze,“ uvedl Wenig.

Prunerová ale dnes řekla, že nikdo z mužů z vazby zatím propuštěn nebyl.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík. Strana měla o víkendu šest týdnů od vypuknutí kauzy mimořádný sněm. Předseda hnutí STAN, ministr vnitra a první místopředseda vlády Vít Rakušan stranickou funkci obhájil.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter