Novým generálním ředitelem ČEZ Prodej se stal Michael Pupala

Michael Pupala - generální ředitel ČEZ prodej

Michael Pupala přichází z představenstva pojišťovny AXA. Předtím působil v Raiffeisen stavební spořitelně, LBBW Bank nebo BAWAG Bank.

 „Jsme rádi, že Michael Pupala posílí vedení ČEZ Prodej. Jeho úlohou bude pokračovat v uvádění inovativních produktů na trh, rozvíjet distribuční a obslužné kanály a zajistit celkovou digitalizaci, abychom vyhověli stále se zvyšujícím nárokům zákazníků,“ říká člen představenstva Skupiny ČEZ a ředitel divize obchod Pavel Cyrani. „Michael má s podobnými projekty bohaté zkušenosti.

 Doposud byl řízením ČEZ Prodej pověřen šéf strategie Skupiny ČEZ Dávid Hajmán, který se nadále bude plně věnovat této oblasti.

 „Stát se součástí Skupiny ČEZ, navíc v této velmi dynamické době s ohledem na měnící se nároky zákazníků mě těší, a ani chvíli jsem neváhal,“ říká Michael Pupala. „Společně s celým týmem budeme pokračovat v transformaci ČEZ Prodej v plně zákaznicky orientovanou retailovou společnost pokrývající energetické potřeby zákazníků a nabízející inovativní produkty týkající se nejen energií, ale také chytrého bydlení.“

ČEZ Prodej má v rámci Skupiny ČEZ na starosti prodej elektřiny, plynu, pojištění, finančních služeb a jiných produktů domácnostem a dalším koncovým zákazníkům s hromadnou obsluhou. Společnost loni dosáhla čistého zisku 4,8 miliardy korun a provozních výnosů 73,6 miliardy korun. Ke konci roku 2015 měla 227 zaměstnanců.

ČEZ je největší česká energetická firma. Jeho majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií. Čistý zisk celé skupiny loni meziročně klesl o osm procent na 20,5 miliardy korun. Tržby vzrostly o čtyři procenta na 210,2 miliardy Kč.

–chl–