Středa, 29. června, 2022

CETIN podepsal MMO smlovu s Českým bezdrátem

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) podepsala sedmiletou MMO smlouvu se společností Český bezdrát na balík služeb zajišťující přístup k telekomunikačním produktům určeným široké veřejnosti.

MMO smlouva obsahuje hlasové a broadbandové služby v kapacitních produktů a multimediálního obsahu a je koncipovaný jako velkoobchodní hi-end řešení pro poskytovatele služeb. Všechny služby mohou být koncovým zákazníkům nabízeny samostatně nebo v různých kombinacích.

Petr Benýšek, jednatel Český bezdrát řekl, že o smlouvě firma vyjednávala dlouho. „Umožní nám rozšíření nabídky jak koncovým uživatelům, tak provozovatelům lokálních wi-fi sítí,“ uvedl Benýšek. „I když se firma několikrát přejmenovala a dnes nese jméno CETIN, zdravé jádro v ní zůstává a vždy se dá dohodnout na smlouvě k oboustranné spokojenosti,“ dodal Benýšek.

Velkoobchodní nabídka ADSL ze strany Českého bezdrátu bude mít možnost zvýšení servisní podpory, garance odstranění poruchy do 12 hodin vč SLA 9900. „V případě nedodržení odstranění poruchy se budou vracet zákazníkům za každou hodinu prodlení. Vratka může být vyšší, než je placený paušál,“ upřesnil Benýšek z Českého bezdrátu s tím, že jeho společnost bude u tarifů zvedat také odchozí kapacitu.

CETIN denně staví zhruba čtyři nové DSlamy denně  a plní tak slib z loňského října, kdy společnost oznámila, že v příštích sedmi letech investuje 22 miliard korun do rozvoje svých telekomunikačních sítí. Tyto investice násobně zvýší rychlost připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě a umožní tak zásadní skok v kvalitě poskytovaného připojení. To je nárokováno zejména s rostoucí popularitou sledování streamovaného videa a hraním online her. „Kdo má děti ve věku 12+ tak záhy zjistí, že internet pro sledování televize a používání internetu je nesmysl. Televize totiž „žere“ část přenosové kapacity, takže se hry sekají a vede to i ke konfliktům v domácnostech, kdy děti dokonce vypínají wi-fi aby mohli hrát hry,“ dodal Benýšek

Česká telekomunikační infrastruktura, a.s, je součástí skupiny PPF. Spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky . Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

Jiří Reichl

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter