Živnostníci vyhlásili válku „veřejným blábolům,“ začali u ČSSD

Předseda představenstva AMSP Karel Havlíček
Předseda představenstva AMSP Karel Havlíček

AMSP vyhlásila válku každému, kdo si neověří fakta a zaútočí na živnostníky s použitím nesmyslných čísel a rovnou zkritizovala poslance ČSSD Šincla. 

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků se chce bránit „chaotickým argumentům kritiků OSVČ,“ kteří podle soudu AMSP špatně informují o daních z příjmů, sociálních a zdravotních odvodech. Podle AMSP si účastníci veřejné diskuze například o desítky procent pletou počty podnikatelů, míchají dohromady počty živnostenských oprávnění s celkovým počten živnostníků a nesprávně zaměňují historická čísla se současnými.

„Cílem není nikoho dehonestovat kvůli názoru, ale každý veřejný činitel si musí uvědomit, že skončila doba, kdy se podíval do internetového vyhledávače a vyřknul názor,“ uvedl předseda představenstva AMSP Karel Havlíček s tím, že povinností veřejných činitelů je pracovat s ověřenými údaji z věrohodných zdrojů a pokud tomu tak nebude, musí nést odpovědnost. „Rozumíme marketingové zkratce, vtipu a částečně i polopravdě, ale nehodláme tolerovat fatální chyby, které jakoukoliv smysluplnou diskusi dopředu posunou do jiné roviny. Docílíme toho, že se politik bude bát neověřit si informaci,“ dodal Havlíček.

První pomyslnou obětí ve válce, kterou živnostníci vedou proti „veřejným blábolům“ vedou, se stal poslanec ČSSD Ladislav Šincl. Ten se při výpočtu porovnání výběru daní mezi živnostníky a zaměstnanci spletl o jeden řád.

-of-