Čtvrtek, 18. srpna, 2022

Vlak poničil trolej u Poříčan. Kvůli opravě byl zastaven provoz na hlavním koridoru

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kvůli poruše trakčního vedení byl zastavený provoz vlaků v koridoru u Poříčan na Kolínsku. Oznámila to Správa železnic a České dráhy. Jízdy vlaků byly zastaveny na více než pět hodin. Mezi Kolínem a Českým Brodem jezdila náhradní autobusová doprava.

„Provoz na 1. koridoru musel být zastaven kvůli opravě trakčního vedení v Poříčanech. Poničení troleje bylo způsobeno nesprávnou jízdou vlaku, bližší podrobnosti prošetřujeme. Vzhledem k místu poškození se vlaky nemohou zastavenému úseku vyhnout odklonem,“ sdělil Ekonomickému deníku mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

„Oprava trakčního vedení si vyžádá přibližně tři hodiny. Obnovení provozu v současné době předpokládáme kolem půl čtvrté odpoledne. Upřesňovat budeme podle postupu prací,“ uvedl dále Gavenda. Podle Gavendy není možné vlaky odklonit kvůli výlukám na dalších kolejích.

V úseku Český Brod – Kolín a zpět byla podle webu Českých drah zavedena náhradní kyvadlová doprava. K dispozici je celkem sedm autobusů pro náhradní dopravu.

Vlak R 930 v úseku Nymburk hl.n. – Praha hl.n. nejede, cestující v úseku Nymburk hl.n. – Praha musejí využijí regionální spoje. Opatření jsou stejná i pro vlaky R 927 Krakonoš a R 947 Hradečan, ty v úseku Praha hl.n. – Nymburk hl.n. taktéž nejedou. Cestující musejí použít následné spoje.

Vlak R 870 Svitava jede z Kolína odklonem do stanice Nymburk hl.n. Vlak rj 70 v úseku Pečky – Praha hl.n. nejede. Vlak se vrátí do stanice Kolín. Cestující mohou k další jízdě využít náhradní autobusovou dopravu.

Také vlaky rj 79 R 981 a EC 143 Odra v úseku Praha hl.n. – Kolín nejedou. Cestující musejí využít následné spoje.

Podobná opatření platí i pro vlaky Ex 144 Ostravan a R 986 Vysočina. Ty v úseku Kolín – Praha hl.n. také nejedou. Cestující mohou využít ze stanice Kolín do stanice Český Brod náhradní autobusovou dopravu. Ze stanice Český Brod pak regionální spoje. V jiných případech jsou opět jsou opět odkázáni k využití následných spojů.

Jízdy vlaků byly zastaveny na více než pět hodin. Provoz byl obnoven v 16 hodin.

(ede, nik)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter