SERIÁL – Analýzy rozhodovací praxe v oblasti veřejných zakázek – Nastavení zadávacích podmínek jako výsostné území zadavatele

Redakce Ekonomického a Zdravotnického deníku přináší první díl seriálu věnovaný oblasti veřejných zakázek. Budeme v něm analyzovat rozhodovací praxi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, zaobírat se tím, co se v oblasti veřejných zakázek událo zajímavého a zveřejňovat nejzajímavější veřejné zakázky.

Společnost Audioscan ve svém návrhu k ÚOHS napadala vymezení zadávacích podmínek na dodavatele CT – počítačového tomografu pro Nemocnici Pelhřimov, které podle jejího názoru neumožňovalo „rovnou“ účast v zadávacím řízení. Jakožto výhradnímu zástupci společnosti Toshiba Medical Systems jí nastavení zadávacích podmínek neumožňovalo nabídnout zadavateli přístroj splňující nastavené technické parametry. Základní spor mezi navrhovatelem a zadavatelem se vedl o nastavení technických parametrů přístroje v závislosti na výkonu jeho generátoru a rozsahu proudu a využitelnosti parametrů přístroje pro zadavatele. Navrhovatel tvrdil, že jím nabízený přístroj, který ovšem nesplňuje zadavatelem vymezené minimální parametry, vyhovuje podmínkám provozu zadavatele, zatímco zadavatel argumentoval, že takové nastavení parametrů by znemožňovalo pokrytí požadovaného spektra pacientů.  ÚOHS přistoupil k předběžnému opatření a zakázal zadavateli uzavření smlouvy a následně řízení dokonce přerušil, aby si vyžádal znalecký posudek Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit