Úterý, 24. května, 2022

Photon Energy Group prodává projekt australské solární elektrárny společnosti WIRSOL

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost WIRSOL získala šedesátipětiprocentní podíl společnosti Photon Energy Group v projektu velké fotovolatické elektrárny v Maryvale v australském Novém Jižním Walesu. Photon Energy Group transakcí okamžitě realizuje kapitálový zisk ve výši 0,5 miliardy eur. Po odstoupení z tohoto projektu se chce Photon Energy Group v Austrálii plně zaměřit na development velkých projektů využívajících unikátní technologii RayGen.

Photon Energy NV oznámila, že globální skupině WIRSOL, působící v oboru obnovitelných zdrojů, prodala svůj šedesátipětiprocentní podíl v projektu solární fotovoltaické elektrárny s kapacitou 160 MWp (ss), který připravovala v Maryvale v Novém Jižním Walesu

„To, že se společnost WIRSOL stala naším partnerem v projektu Maryvale potvrzuje kvalitu našich aktiv a pomůže urychlit náš růst v segmentu energetiky v rámci efektivního a udržitelného přechodu k obnovitelným zdrojům energie s cílem rozšířit portfolio našich elektráren do konce roku 2024 o více než 500 MWp,“ uvedl Michael Gartner, CTO Photon Energy Group a Generální ředitel Photon Energy Australia.

Solární elektrárna Maryvale se nachází v australském státě Nový Jižní Wales v oblasti Central-West Orana Renewable Energy Zone, kde by měly být do poloviny 20. let zprovozněny nové obnovitelné zdroje energie s celkovou kapacitou až 3 GW.

Transakcí Photon Energy Group okamžitě realizuje kapitálový zisk ve výši 0,5 mil. eur, který se projeví ve finančních výkazech skupiny za 4. čtvrtletí 2021. Kromě toho smlouva předpokládá další dvě platby provedené po úspěšném dokončení a uvedení projektu do provozu investorem.

Po odstoupení z tohoto projektu má Photon Energy Group v plánu plně se v Austrálii zaměřit na vývoj velkých solárních projektů postavených na technologii RayGen, která spojuje koncentrovanou FV kogeneraci PV Ultra a elektro-tepelnou akumulaci energie.

Photon Energy Group poskytuje řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě. Své služby v oblasti solární energie dodává prostřednictvím společnosti Photon Energy. Ta od svého založení v roce 2008 postavila a uvedla do provozu solární elektrárny s celkovou kapacitou přes 110 MWp a spravuje vlastní portfolio elektráren s kapacitou 90,6 MWp.

V současné době má v Austrálii, Maďarsku, Polsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou více než 750 MWp a po celém světě zajišťuje provoz, údržbu a monitoring FVE s kapacitou více než 330 MWp. Druhou obchodní linií společnosti je Photon Water poskytující řešení pro čistou vodu, od úpravy a sanaci vod po studny a další vodní zdroje. Photon Energy N.V., holdingová společnost pro Photon Energy Group, je kótována na burzách ve Varšavě, Praze a Frankfurtu. Společnost má sídlo v Amsterdamu a kanceláře v Austrálii a po celé Evropě.

(nik)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter