Neděle, 16. května, 2021

Novým šéfem Technologické agentury ČR byl zvolen bývalý rektor ČVUT Petr Konvalinka

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Podle informací Ekonomického deníku byl před několika minutami novým předsedou Technologické agentury ČR zvolen  bývalý rektor ČVUT Petr Konvalinka. Ve finálovém hlasování vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace porazil Pavla Komárka.

Novým předsedou vládní Technologické agentury České republiky byl zvolen bývalý rektor ČVUT Petr Konvalinka. Podle informací Ekonomického deníku byl počet hlasů ve finále 12:5. Pro Konvalinku převážilo to, že jeho finálový soupeř už v Technologické agentuře působí v druhém volebním období dva roky. Členové vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace upřednostnili kandidáta, který  Technologické agentuře začíná a bude tak mít i jako předseda čtyřletý mandát.

Volbu členů vládní rady musí ještě posvětit vláda, která předsedu TA ČR jmenuje

Růt Bízková, bývalá předsedkyně TA ČR, která měla nejvíce nominací do předsednictva, získala ve hlasování vládní rady jen 6 hlasů. Potvrdilo se tak, že vysoký počet nominací vnic neznamená. V minulé volbě měla Růt Bízková nominací celkem 50 a nakonec stejně nebyla zvolena. I nyní se proti její opakované kandidatuře v odborných kruzích, které mohou nominovat kandidáty, zvedla vlna nevole. Kritici jí vyčítali nepříliš úspěšné působení v čele samotné Technologické agentury ČR, a zmiňují, že za jejího působení se z prestižní agentury stala izolovaná a nepříliš oblíbená agentura, která byla téměř ve válečném stavu s ministerstvy se kterými by měla především spolupracovat (životní prostředí, doprava, průmysl). „Kdyby zůstala paní předsedkyně další funkční období, je velmi pravděpodobné, že by agentura již neexistovala,“ uvedl pro Ekonomický deník jeden z insiderů v oboru.

Jiří Reichl

 

 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter