Nejčtenějším článkem roku je rozhovor s Patrikem Nacherem, nejčtenější komentář napsal Petr Musil

Konec roku a začátek nového Fotka od sarajulhaq786 z Pixabay

Vážení čtenáři, děkujeme vám za přízeň v letošním roce, věříme, že jsme vám přinesli zajímavé a podnětné čtení. Přejeme vám do nového roku ať se vám splní to, co si přejete, případně i to, co jste si přáli v roce letošním, ale ze známých důvodů se to nezadařilo. To, co si přejeme všichni je, aby vakcíny na koronavirus byly účinné a dostalo se na všechny a aby jsme my i naši příbuzní byli zdraví. Každý má ale i svá tajná přání a my vám přejeme, aby se i ta vyplnila.

Na závěr roku vám přinášíme přehled nejčtenějších článků letošního roku, které jsme zveřejnili na Ekonomickém deníku.

Nejčtenějším článkem končícího roku byl rozhovor s Patrikem Nacherem o tom, že je neudržitelné, aby celá západní civilizace fungovala jen na službách. Podle něj se z České republiky musí stát malý, suverénní, dynamický a flexibilní stát, který, když k něčemu takovému znovu dojde, je schopen mít na svém území takovou výrobu a nastavené systémy, že nejzákladnější věci si je schopen zajistit sám.

Nacher: Je neudržitelné, aby celá západní civilizace fungovala jen na službách

Hned poté vás zaujala zpráva o tom, že se legendární Tatrovce daří čím dál lépe a ekonomicky roste (proto jsme ji také v září navštívili a přinesli jsme z ní reportáž). Třetím nejčtenějším kusem byla analýza kolegů z portálu Info.cz se kterým spolupracujeme s názvem Co stojí za odchodem šéfa Škody Auto a proč bychom se před novým vedením měli mít na pozoru

Na další příčce se umístil text kolegy Jana Hrbáčka, který zjistil, že bývalý ministr vnitra a renomovaný právník Ivan Langer byl pravděpodobně do akce Vidkun vsunut účelově. Zaujal vás také Komentář právníka Aleše Musila o tom, že se rodí se nová průmyslová strategie pro Evropu a rovněž březnové vyjádření prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy o tom, že slova tehdejšího náměstka ministra Zdravotnictví Romana Prymuly spustila nové kolo nákupní horečky po té, co se situace již uklidnila. Tomáš Prouza také potvrdil, že COVID-19 zvedl tržby v obchodech o desítky procent a Češi mění své nákupní zvyky.

Komentářům kralují Musil, Lichnovský a Otys

Nezávislost ČNB na vlásku, historické příklady varují, tak se jmenuje nejčtenější komentář loňského roku, jehož autorem je dlouholetý spolupracovník redakce, ekonom a asistent katedry ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava, Petr Musil. Právník Jakub Lichnovský se svým komentářem Co říká právo na pojem „Nouzový stav“? se umístil na pomyslné druhé příčce. Lichnovský je partnerem PRK Partners již více než 10 let a je uznávaným odborníkem na projekty průmyslové výstavby, development a na investiční projekty obecně. Třetím nejčtenějším je opět kolega Petr Musil s textem Zabijeme virus a s ním i celou ekonomiku? Na čtvrtém místě se umístil komentář politika a podnikatele Lukáše Otyse Půjčka COVID může živnostníka zlikvidovat. Lukáš Otys je místopředsedou TOP 09, předsedou karlovarské krajské organizace a předsedou pracovní skupiny TOP 09 pro podnikání. Spoluvlastní francouzskou cukrárnu Saint-Tropez, která si zakládá na kvalitních surovinách a tradiční cukrárenské tvorbě. Je také aktivní v osvětě “moderních gentlemenů” a navrácení vlastností jako “slušnost” a “opravdovost” na špičku charakterových vlastností v naší společnosti.

Vydavatelství Media Network, které vydává Ekonomický deník, vydává také Zdravotnický deník a portál Česká justice. Nejčtenějším článkem celého vydavatelství je text Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty na chalupy a nařídilo lidem pobyt v místě bydliště.

Právě jste dočetli 942. článek roku 2020 na portálu Ekonomický deník, přejeme vám vše dobré v novém roce a hlavně hodně zdraví.

redakce