Novými náměstky na MPO jsou ode dneška Piecha, Malý a Muřický

Budova Ministerstva průmyslu a obchodu, v Praze Na Františku 32, zdroj: mpo.cz

Podle informací Ekonomickému deníku byli Marian Piecha, Eduard Muřický a Ondřej Malý dnes uvedeni do funkcí náměstků na Ministerstvu průmyslu a obchodu. O nástupu Malého se mluvilo již minulý týden, kdy premiér Andrej Babiš na svém twitterovém účtu potvrdil, že se s dosavadním koordinátorem vlády pro digitální agendu dohodnul na jeho přesunu na MPO.

Marian Piecha bude pověřený vedením Sekce fondů EU a digitální ekonomiky. Piecha pracuje na Ministerstvu průmyslu a obchodu od roku 2005. Od roku 2008 měl funkci ředitele odboru inovačního podnikání a investic MPO. Na starosti měl především podporu podnikání, finanční nástroje, podporu rizikového kapitálu, program na podporu technologických center a průmyslové zóny. Kromě toho přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Na přelomu let 2013 a 2014 krátce vedl agenturu CzechInvest.

 

Zdroj: Marian Piecha, zdroj: MPO

Ondřej Malý se stal politickým náměstkem ve funkci náměstka člena vlády. Malý je bývalý novinář, od roku 2012 pracoval v Radě Českého telekomunikačního úřadu. V dubnu 2017 pak byl jemnován vládním koordinátorem digitální agendy.

Ondøej Malý, zdroj: MPO

 

Eduard Muřický znovu povede sekci průmyslu. Po VŠE v roce 1992 působil do roku 1994 na Ministerstvu hospodářství v Agentuře pro rozvoj malého a středního podnikání, kde se věnoval programu Phare. Poté pracoval v manažerských a řídících funkcích v privátní sféře především v oblasti obchodu. V roce 2008 se stal ředitelem odboru strategií a trendů na Ministerstvu průmyslu a obchodu, sekci průmyslu vedl od roku 2012.

Eduard Muřický, zdroj: MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu na začátku ledna zveřejnilo na svých webových stránkách novou organizační strukturu. Zůstali stávající státní tajemník Robert Szurman a náměstek zahraničního obchodu Vladimír Bärtl.

Náměstků po těchto organizačních změnách ubude. Z půvdních 11 škrtlo MPO pozice  jednoho náměstka člena vlády a dva náměstky pro řízení sekcí. Uvídí to návrhu systemizace, jejíž celý podrobný návrh si můžete přečíst zde.

Jak už jsme psali dříve zde, současný šéf MPO už naopak nebude využívat služby Jiřího Havlíčka (ČSSD), který byl ministrem od loňského dubna a při svém jmenování plánoval, že se po volbách vrátí na své místo náměstka pro správní činnost. Stejně tak spolupráci ukončili náměstkyně Lenka Kovačovská, náměstek zodpovědný za evropské financování Tomáš Novotný (ČSSD) i zástupce KDU-ČSL Jiří Koliba, který řídil sekci stavebnictví.

– Jiří Reichl, Vanda Kofroňová –