Pátek, 1. července, 2022

Nové podvozky pro vojenské cisterny. České armádě je dodá Tatra Trucks

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na dodávku celkem osmnácti vozidel Tatra Force pro nové pojízdné palivové cisterny české armády podepsali smlouvu kopřivnická Tatra Trucks a státní podnik VOP CZ. Zakázka navazuje na podobný kontrakt z loňského roku. Podle nově podepsané smlouvy dodá kopřivnická společnost státnímu podniku patnáct kusů podvozků Tatra Force 8×8 pro cisternové nástavby a 3 tahače Tatra Force 6×6 k tahání palivových cisteren na návěsu. 

Nové cisternové automobily budou sloužit na třech základnách leteckých sil Armády České republiky, konkrétně na základně Praha-Kbely, Čáslav a Náměšť nad Oslavou. Cisternové vozidlo CAPL-16M1 na podvozku Tatra Force 8×8 je navrženo jako speciální plnička pohonných hmot pro leteckou techniku dle standardů NATO s nádrží o objemu až 17 300 litrů. 

Tahače Tatra Force 6×6 jsou určeny pro cisternové návěsové soupravy CNS s nádrží o objemu v rozmezí 34 000 až 45 000 litrů paliva. Oba typy automobilů jsou opatřeny kabinami Tatra s možností dodatečného pancéřování a lze na ně instalovat multispektrální mobilní maskovací soupravy.

Foto: Tatra Trucks

Dodávky se uskuteční v letech 2022 až 2023. Kontrakt představuje naplnění opce vyplývající z předchozí smlouvy na sedm podvozků pro cisterny a dva tahače ze září minulého roku.

Kopřivnická Tatra Trucks tak pokračuje v dodávkách vojenských vozidel a podvozků pro Armádu České republiky, která je jejím významným a strategickým partnerem. Nová cisternová vozidla armádě dodá státní podnik VOP CZ, cisternové nástavby vyrobí další tradiční partner kopřivnické firmy, společnost KOBIT.

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka.

Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka Tatra Trucks zaměstnává více než tisíc lidí a dalších více než šest set pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. 

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter