Na MPO se vrací mluvčí Štěpánka Filipová

Štěpánka Filipová. staronová mluvčí MPO. Foto: LinkedIn

Za ministerstvo průmyslu a obchodu, které řídí Karel Havlíček, bude podle zjištění Ekonomického deníku mluvit Štěpánka Filipová. Vrací se tak do úřadu, kde před časem působila jako ředitelka tiskového odboru. Toto místo nyní zastává zkušený mediální matador Jan Piskáček.

 Nejbližší tým ministra průmyslu Karla Havlíčka (nestraník za ANO) se podle zjištění Ekonomického deníku v následujícím týdnu rozroste o dalšího člena. Stane se jím zkušená mluvčí Štěpánka Filipová, která v resortu již působila jako ředitelka tiskového odboru, nastoupila na konci loňského února. Posléze ji ve funkci vystřídal Milan Řepka, který přišel s ministryní Martou Novákovu (ANO).

Informace Ekonomického deníku o návratu Štěpánky Filipové do resortu ministerstva průmyslu a obchodu potvrdil současný ředitel tiskového odboru Jan Piskáček, který přišel s ministrem Havlíčkem

Štěpánka Filipová naposledy pracovala pro primátora Kladna Dana Jiránka (ODS) jako mediální zástupce města. Před svým prvním angažmá na ministerstvu průmyslu a obchodu působila jako mluvčí Svazu měst a obcí, kde úzce spolupracovala právě s Jiránkem. Má za sebou také praxi na jiném ministerstvu – konkrétně práce a sociálních věcí a v České správa sociálního zabezpečení, kde byla ředitelkou marketingu a komunikace, vedoucí tiskového oddělení a tiskovou mluvčí. Ze státních organizací lze ještě zmínit CzechInvest a ze soukromých například Karlovarské minerální vody (Mattoni), Philips a GE. Štěpánka Filipová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingové a sociální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Hovoří anglicky a francouzsky.

Jiří Reichl