Neděle, 9. května, 2021

Skoro 60 milionů jen za novou jídelnu. Vojáci si rekonstruují a rozšiřují zázemí v zotavovně na Slapech

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Téměř 49 milionů bez DPH bude stát rekonstrukce a rozšíření jídelny hotelu ve vojenské zotavovně Měřín. Rekonstrukce by měla být hotova do konce května. Hotel na Slapech je primárně určen k pobytům pro aktivní vojáky a válečné veterány.

48 899 999 korun bez DPH bude stát rekonstrukce a rozšíření jídelny v hotelu vojenské zotavovny Měřín v Jablonné nad Vltavou. Vojenská lázeňská a rekreační zařízení uzavřela smlouvu na tyto stavební práce s akciovou společností První KEY-STAV z Frýdku-Místku, jak vyplývá z registru smluv.

První verze smlouvy byla zveřejněna loni 28. prosince. Druhá verze pak byla zveřejněna 16. dubna.

S DPH by měla konečná cena nákladné rekonstrukce a rozšíření jídelny činit 59 168 998 korun.

Stavební práce byly zahájeny už 7. ledna. Očekávaný termín předání by měl být 20. květen.

Společnost První KEY-STAV se zavázala mít po celou dobu realizace předmětu díla sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zhotovitelem objednateli nebo třetí osobě. Pojistná částka předmětného pojištění musí činit minimálně 20 milionů korun.

Stavitel ručí za jakost provedeného díla po dobu 60 měsíců u stavebních prací
a 36 měsíců u technických a technologických zařízení.

Smlouva k rekonstrukci je zde a dodatek zde.

Vojenská lázeňská a rekreační zařízení jsou příspěvkovou organizací zřízenou ministerstvem obrany České republiky. Jejich základním účelem je poskytovat a zabezpečovat pro oprávněné osoby preventivní rehabilitaci, lázeňskou, léčebnou, zdravotní a rekreační péči a plnit další úkoly v souladu s předmětem hlavní činnosti organizace, daným zřizovací listinou VLRZ.

Všechna zařízení jsou přístupna široké veřejnosti. Hotely se nacházejí v atraktivních lokalitách Slapské a Vranovské přehrady, v Krkonoších i Jeseníkách. VOLAREZA disponuje také lázeňskými domy v Karlových Varech, Františkových Lázních, Teplicích a v Jeseníku – Lázních. Součástí organizace je také Vojenský rehabilitační ústav Slapy.

Hotel Měřín, v němž bude probíhat nákladná rekonstrukce, leží na pravém břehu Slapské přehrady zhruba 60 km jižně od Prahy. Součástí hotelu je aquacentrum s krytým vyhřívaným bazénem s vodními atrakcemi, vířivkou, tobogánem a wellness centrum.

Wellness vojenské zotavovny – hotelu – Měřín. Foto: Hotel Měřín

Hosté mohou využít nabídky služeb víceúčelové kryté sportovní haly a bowlingové herny. V letním období lze využívat venkovní kurty na tenis, volejbal, beach volejbal, půjčovny loděk, šlapadel, sportovních potřeb a kol.

Velký čtyřlůžkový apartmán vyjde letos návštěvníky hotelu v hlavní sezóně na 6 840 korun na den, dvoulůžkový pak na 4 290 korun. Lůžko ve dvoulůžkovém pokoji stojí hotelového hosta 1 150 korun. Ceny jsou včetně snídaně.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter