Ve Sněmovně by mohla vzniknout vyšetřovací komise k OKD

OKD
KRIZE V OKD koláž: Ekonomický deník

Ve Sněmovně by mohla vzniknout vyšetřovací komise, která by se zabývala uhelnou společností OKD. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek o jejím vytvoření jednal se zástupci ANO a SPD a ti podle něj nebyli proti. Michálek to v pondělí večer uvedl v pirátské evidenci lobbistických kontaktů.

Michálek uvedl, že o vzniku komise jednal minulý týden v kuloárech Sněmovny s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem a s předsedou ANO Andrejem Babišem. „Oba jmenovaní pak souhlasili s tím, že vyšetřovací komise k OKD je dobrý nápad, že má být složena na základě parity,“ uvedl Michálek. Návrh na vznik komise k OKD by podle něj mohl padnout současně s návrhy na ustavení dalších sněmovních komisí.

Michálek napsal, že o návrhu na vytvoření komise k OKD předběžně jednal také s předsedou SPD Tomiem Okamurou a s šéfem poslaneckého klubu hnutí Radimem Fialou. Oba podle něj s návrhem rovněž souhlasí.

„Podle těchto předběžných diskusí to tedy vypadá, že na zřízení vyšetřovací komise je ve Sněmovně potřebný počet hlasů,“ uvedl Michálek. ANO, SPD a Piráti mají dohromady ve Sněmovně 122 poslanců.

-čtk-