Pátek, 16. dubna, 2021

Stát možná podpoří čínského výrobce baterií do elektromobilů. Firma požádala o investiční pobídku

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vláda zítra projedná státní podporu výroby baterií do elektromobilů čínské firmy Minth Automotive Technology Research & Development, která chce v Kralupech nad Vltavou zahájit výrobu bateriových skříní pro elektromobily. Firma požádala stát o slevu na dani formou investiční pobídky v hodnotě 209 milionů korun.

Společnost Minth Automotive Research & Development je dceřinou firmou čínské skupiny Minth, která se zaměřuje zejména na výrobu a vývoj dílů pro automobilový průmysl. Nyní plánuje rozšířit svou výrobu o bateriové skříně pro elektromobily. Ty se budou vyrábět v Kralupech nad Vltavou.

Díky projektu by mělo vzniknout 176 nových pracovních míst. S jeho přípravou firma začala už loni v srpnu. Nyní plánuje zahájení zkušebního provozu a od příštího roku by se měla výroba rozjet naplno.

Investice společnosti za 836 milionů korun by měla podle agentury CzechInvest za deset let do státního rozpočtu přinést 1,8 miliardy korun. Zkušební výroba má podle materiálu ministerstva průmyslu a obchodu začít ještě tento měsíc.

Firma v této souvislosti požádala stát o investiční pobídku. Ta by měla mít formu slevy na dani ve výši 25 procent způsobilých nákladů. To by mělo vyjít na 209 milionů korun. Podle ministerstva a další státních úřadů žádost splňuje všechny zákonné podmínky pro poskytnutí pobídky. Konečné slovo bude mít vláda, která žádost projedná na svém úterním jednání.

čtk

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter