Pondělí, 1. března, 2021

Stalo se: Třetí březnový týden ve světě technologií

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBSAHUJE VIDEO | Konec Uberu v Německu, Amazon může začít testovat drony, Windows 10 již v létě, Mercedes bez řidiče či chytré hodinky od Tag-Heuer. I takový byl končící týden ve světě technologií.

Nová verze Windows se blíží. Předpokládá se, že nová verze operačního systému se začne prodávat již v létě 2015 ve více než 190 zemích světa.

Očekávané Windows 10 přitom mohou být prvním operačním systémem od Microsoftu, který skoncuje s hesly. Biometrický bezpečnostní systém rozpoznávající oči, otisky prstů či celou tvář uživatele, dovolí přihlašování do počítačů, smartphonů či jakéhokoli jiného zařízení s Windows 10. Chceme, aby vás vaše zařízení poznalo a aby rozumělo tomu, co říkáte, nechal se slyšet Microsoft.

Amazon dostal zelenou k testování dronů. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) povolil testování bezpilotního letounu jedné z divizí Amazonu. Největší internetový prodejce plánuje využití dronů k dodávání zboží zákazníkům.

Do vývoje samo-řiditelných automobilů se začínají pouštět i tradiční značky výrobců aut. Mercedes Benz představil koncept luxusního autonomního vozidla F 015. Podle výrobce prezentujícího neobyčejný koncept vybavený dřevěnou podlahou a bílými koženými sedačkami, bude největším luxusem budoucnosti čas. Proč tedy utrácet ten svůj zbůhdarma v dopravní zácpě a rozzlobeně sledovat nárazník auta před vámi, když se můžete posadit, relaxovat a nechat auto udělat všechnu práci? Nebo ještě lépe, proč neotočit sedadla řidiče a spolujezdce a nekonverzovat s lidmi sedícími vzadu?

Tradiční hodinářský výrobce Tag-Heuer se plánuje pustit do vývoje vlastních chytrých hodinek, postavených na operačním systému Android. Pro tento svůj projekt uzavírá partnerství s Googlem a Intelem. Chytré hodinky se mají výrazně lišit od ostatních výrobců a vyznačovat se klasickým vzhledem a DNA společnosti Tag Heuer. Ostatní výrobci jistě nezůstanou dlouho pozadu.

Německý soud zakázal používání aletrnativní taxislužby Uber, a vyhověl tak sdružení německých Taxislužeb Taxi Deutschland. Soudce konstatoval, že Uber porušuje německé zákony o komerční přepravě a svou činnost provozuje bez povolení.

Microsoft pohřbívá Internet Explorer. Důvodem je dlouhodobě negativní pověst prohlížeče, jež byl v některých verzích považován za vůbec nejhorší produkt všech dob. Explorer tak nahradí nově vyvíjený projekt s kódovým označením Spartan.

Here, divize finské společnosti Nokia, mapuje Česko pro přípravu co nejaktuálnějších a nejdetailnějších 3D map.

Petr Nutil

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter