INZERCE

Ilustrační foto: Megasys.com

Stalo se: Druhý březnový týden ve světě technologií

Nejlepší smartphone má Samsung, start Apple Watch, panoramatická videa na YouTube či let solárního letala Solar Impuse 2. I to byly hlavní události končícího týdne ve světě technologií. 

Společnost Apple oznámila uvedení svých chytrých hodinek Apple Watch na trh. Ve vybraných zemích ( USA, Velká Británie, Austrálie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Hong Kong a Japonsko ) se začnou prodávat 24. dubna. Na ostatní země se dostane později, slíbil Tim Cook. Cena v přepočtu se pohybuje od 12 tisíc korun za základní model, až po půl milionu za nejlépe vybavený, exkluzivní model z 18k zlata.

Youtube se chystá zahájit podporu pro přehrávání 360 ° videí, která umožní zapnout virtuální realitu v zobrazovacím zařízení a podívat se tak na stranu či dokonce za sebe. Na smartphonu či tabletu bude změna pohledu spojena s pohybem zařízení, na klasickém monitoru se pak bude ovládat myši.

Pozici nejlepšího současného telefonu obsadila společnost Samsung s dvojicí svých novinek S6 a S6 Edge. Díky nejvýkonnějšímu procesoru, výkonnější operační paměti, rychlejšímu úložišti a navrch povedenému designu se mají ostatní výrobci smarthonů čeho obávat.

Na historickou cestu kolem světa bez jediné kapky paliva se vydalo solární letadlo Solar Impuse 2. Piloti Bertrand Piccard a André Borschberg urazí 35 tisíc kilometrů celkem ve dvanácti etapách.

Vyhledávač letů od Google Flight Search byl vybaven novými nástroji a dokáže vás nyní informovat o tom, který let nabízí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Díky spolupráci se službou letového hodnocení služeb Routehappy, doplní vyhledávač i další informace o dostupnosti elektrických zásuvek v sedadle, možnosti přehrávání médií atd.

Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku ( NASA ) úspěšně otestoval největší raketový motor na světě, jaký byl kdy vyroben. Měří na délku 54 metrů a váží 725 tisíc kilogramů. Po dokončení bude součástí příští generace vesmírných lodí Orion, jež kromě jiných plánů mají být použity při prvním vesmírném letu na Mars s lidskou posádkou.

Petr Nutil