Středa, 10. srpna, 2022

Spalovacím motorům odzvoněno. Koncern vyrábějící užitkové vozy Opel, Peugeot a Citroën bude nabízet jen čistě elektrický pohon

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA


Prakticky s okamžitou platností ukončily značky začleněné do italsko-francouzsko-amerického koncernu Stellantis prodej osobních verzí svých užitkových modelů se spalovacími motory. Nyní budou v nabídce jen ty s čistě elektrickým pohonem.

Podle dostupných informací se to týká modelů Peugeot e-Rifter, Peugeot e-Traveller/e-Expert, Citroën e-Berlingo, Citroën e-Spacetouer, Opel Combo-e Life, Opel Vivaro-e Combi a Opel Zafira-e Life. Naopak užitkové verze s oplechovaným nákladovým prostorem můžou jezdit dále na dieselový nebo zážehový agregát.

Změna nabídky se jednoznačně týká vyspělých trhů v západní Evropě. U nás to, jak se zdá, nebude platit tak úplně stoprocentně.
“Opel krok po kroku plánovitě míří k bezemisní elektromobilitě – do roku 2024 bude každá evropská modelová řada značky Opel zahrnovat elektrickou verzi a po roce 2028 by se Opel měl v Evropě už plně soustředit na elektromobily“, říká mluvčí českého zastoupení Opelu Martina Hejral.

Tlak na snižování flotilových emisí a souběh nepříznivých okolností souvisejících s pandemií, především celosvětový nedostatek čipů, nutí automobilku Opel i ostatní značky reagovat na požadavky trhů a přizpůsobovat tomu výrobu.
Na některých trzích Opel proto podle Hejrala aktuálně omezuje nabídku spalovacích verzí modelových řad Combo Life a Vivaro Combi/Zafira Life.

Podle zákulisních informací je tato náhlá změna do značné míry způsobena i tím, že zájem o spalovací verze osobních dodávek byl v uplynulých měsících příliš vysoký a vzhledem ke krizi s dodávkami náhradních dílů by nové objednávky šlo jen stěží v seriózním časovém horizontu uspokojit.

(ede, čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter