Úterý, 13. dubna, 2021

Roušky pro státní rezervy dodá český výrobce DispoMask z Litomyšle

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost DispoMask Czech zvítězila ve výběrovém řízení Správy státních hmotných rezerv na dodání jednorázových ústních roušek pro potřeby státu v krizových situacích. SSHR včera podepsala smlouvu o dodávce celkem 16 milionů ochranných roušek s českým výrobcem. DispoMask Czech dodává jednorázové roušky řadě velkoobchodních zákazníků, nyní pracuje na dodávce i pro Středočeský kraj nebo Ministerstvo vnitra ČR.

DispoMask Czech se specializuje na výrobu kvalitních jednorázových ústních roušek typu IIR, které používají zaměstnanci zdravotnických zařízení po celé republice. Oproti rouškám dováženým především z Asie jsou produkty DispoMask vyrobené z kvalitních materiálů, což dokládá certifikace IIR a shoda s technickou normou ČSN EN ISO 14 683 +AC (855812). Díky vlastním výrobním kapacitám v závodu v Litomyšli má společnost plnou kontrolu nad celým výrobním procesem a může tak zaručit nejen dodržení nejvyšších kvalitativních parametrů, ale také flexibilní termíny dodávek. Nyní firma zvítězila v tendru Správy státních hmotných rezerv a dodá jí 16 milionů roušek do jejích skladů.

„Úspěchy v otevřených výběrových řízeních státní správy bereme jako důkaz, že kvalitní český výrobek může obstát i před asijskou konkurencí a to dokonce i cenou,“ říká Ondřej Mařík, obchodní ředitel DispoMask Czech. „Díky tomu, že máme vlastní zázemí a tým zkušených techniků, jsme schopni zajistit plynulý provoz automatizované výrobní linky a dodržení termínů, což je zvláště v současné době klíčové,“ dodává Ondřej Mařík.

Společnost DispoMask Czech vznikla letos na jaře v reakci na akutní nedostatek roušek v našich nemocnicích. Postupnému rozjetí výroby předcházel intenzivní proces testování, technické úpravy výrobní linky a certifikace produktu pro použití ve zdravotnických zařízeních. Firma v současné době disponuje výrobní kapacitou v řádu milionů kusů měsíčně a v nejbližší době chystá její několikanásobné navýšení tak, aby byla připravena na výrazný růst poptávky v druhé polovině roku. V souladu s dlouhodobou obchodní strategií plánuje vedení podniku rozšířit sortiment o další zdravotnické vybavení a výhledově oslovit i potenciální zákazníky v zahraničí. Prioritou však i nadále zůstává plné uspokojení domácí poptávky.

-red-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter