Neděle, 9. května, 2021

RegioJet, FlixBus i další dopravci obnovují další spoje, roste poptávka

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tuzemští dopravci dál s ústupem pandemie Covid-19 posilují svůj provoz. Další vlakové spoje vrátí na železnici RegioJet, který plánuje od poloviny května jejich plný provoz. Vedle toho dopravce posílí i autobusové spoje. Autobusové spoje v závěru dubna posílí i FlixBus. Dnes o tom informovaly obě společnosti. Nyní provoz postupně posilují i ostatní dopravci v Česku, důvodem je podle nich především až o desítky procent rostoucí poptávka cestujících.

„Každý týden teď přibývá až 30 procent nových cestujících,“ uvedla ředitelka RegioJetu Ivana Sachsová. Dopravce proto od příštího týdne přidá další vlaky mezi Prahou a Ostravskem, během víkendů už nyní začala společnost nasazovat maximum vozů. Od pondělí by mělo jezdit osm vlakových spojů, o víkendech devět. Další posílení RegioJet plánuje v květnu, v jeho polovině by se měl provoz vrátit do normálu.

RegioJet plánuje postupně do provozu vracet i autobusy. Od května vyjede linka z Prahy do Berlína, autobusy budou jezdit zatím jednou týdne a další by měly přibývat během měsíce. Už v tomto týdnu dopravce výrazně navýšil počty autobusových spojů mezi Prahou a Liberce, Mostem a Prahou, Ostravou a Brnem, Prahou a jižními Čechami nebo Karlovými Vary. Od neděle RegioJet posílí pravidelné nedělní a následně páteční spoje jedoucí ve špičce na lince Brno-Praha a zpět.

Počty spojů navýší v příštím týdnu i další autobusový dopravce FlixBus. Od 29. dubna bude jezdit více autobusů například z Prahy do Liberce, Mostu nebo Karlových Varů. Například do Liberce se provoz zvýší až dvojnásobně, na západ Čech přibližně o polovinu. Autobusy navíc budou fungovat hlavně o víkendu a také při ranních odjezdech do Prahy. Společnost zároveň deklarovala, že s vývojem poptávky je připravena dál provoz obnovovat.

Navyšování dopravy už v minulých dnech ohlásili i další dopravci. České dráhy například plně obnovily regionální vlaky v krajích Pardubickém, Královéhradeckém a Moravskoslezském. Dopravce zároveň vrátil i většinu dálkových vlaků mezi Prahou a Plzní na tzv. chebské větvi, dále dva páry vlaků pendolino denně mezi Prahou a západech Čech a mírně posílil i spoje do Mnichova.

Zhruba 75 procent svého železničního provozu mezi Prahou a Moravou, což je asi 80 spojů, obnovil v minulém týdnu také Leo Express. Podle společnosti v minulých týdnech vzrostl zájem cestujících o desítky procent.

(ČTK)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter