Prezident Zeman nepřijede na sjezd největší odborové centrály

Josef Středula. Foto: wikimedia

Prezident Miloš Zeman nepřijede na sjezd největší odborové centrály vedené Josefem Středulou a pouze zašle zdravici. Na minulém sněmu přitom prezident vystoupil. Je důvodem odmítnutí kritika prezidenta za poplatky v nemocnicích?

Sněm Českomoravské konfederace odborových svazů se koná už za dva týdny v pražském hotelu Olšanka. Její šéf Josef Středula se před několika dny dozvěděl, že na něj nepřijede prezident Miloš Zeman. „Bylo mi z Hradu sděleno, že se pan prezident nedostaví,“ řekl Ekonomickému deníku Josef Středula. Na posledním sjezdu největší odborové centrály přitom Miloš Zeman vystoupil. „Nevím, co je důvodem tohoto odmítnutého pozvání, možná na neúčast pana prezidenta má vliv i skutečnost, že týden předtím je sjezd KSČM, kam pan prezident jde,“ dodal Středula.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka zašle pan prezident na odborářský sněm zdravici. Neodpověděl však na otázku, proč Miloš Zeman odmítl pozvání odborářů.

Podle některých zainteresovaných odborníků by mohla prezidentova neúčast být „trestem“ za to, že odborářský boss Josef Středula kritizoval prezidentovy výroky o tom, že by důchodci bez problémů „přežili“ stokorunové poplatky v nemocnicích.

-chl-