Sobota, 27. listopadu, 2021

Pražská TSK plánuje letos proinvestovat 1,95 miliardy korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pražská Technická správa komunikací (TSK) plánuje v letošním roce proinvestovat zhruba 1,95 miliardy korun, což je meziročně méně. Peníze půjdou do oprav komunikací a mostů, bezpečnosti, cyklistiky, infrastruktury pro MHD či zlepšení podmínek pro pěší. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. TSK je městská firma, která má na starosti údržbu a opravu komunikací.

Z celkové částky půjde například 60 milionů korun na opravu Barrandovského mostu, jehož postupná oprava začala již loni. Peníze jsou vyčleněny také na práce v souvislosti s opravou Libeňského a Hlávkova mostu, pro každý z nich je v plánu investic určeno 15 milionů. Na opravu mostu v ulici K Austisu půjde 38 milionů a další peníze jsou určeny na opravu mostů například v ulicích Českobrodská, Průmyslová či Kolebnova.

Opravovány budou silnice, křižovatky, semafory nebo chodníky. Na chodníkový program jsou určeny dva miliony. Několik desítek milionů půjde do vybudování protihlukových opatření. Na vybudování bezbariérových opatření v ulicích je vyčleněno 60 milionů korun.

Do zlepšení infrastruktury pro MHD pak TSK vloží podle plánu 100 milionů. V plánu investic je počítáno rovněž s revitalizacemi veřejných prostranství, například v okolí zrekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Karlíně.

TSK jako akciová společnost byla založena v červnu 2014. Do té doby v Praze fungovala stejnojmenná příspěvková organizace, kterou obchodní společnost nahradila. Firma zaměstnává asi 400 lidí.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter