Neděle, 19. září, 2021

PKP Cargo International rozjíždí novou linku z tureckého přístavu Halkali do českého Kolína

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mezinárodní železniční dopravce PKP Cargo International začal pro tureckého poskytovatele logistických služeb MARS Logistics provozovat vlaky na maďarském, slovenském a českém úseku nové přímé železniční linky, která spojuje turecký přístav Halkali na evropském břehu Instabulu a nedávno otevřený terminál v Kolíně. Vlaky budou převážet především díly pro automobilový průmysl. Oznámil to mluvčí firmy Lukáš Kresač.

„Frekvence přeprav je nyní jednou týdně, ale ke konci srpna bude navýšena na tři vlaky za týden, jak plánuje společnost MARS Logistics,“ uvedl Kresač.

Náklad tvoří především turecké zboží pro automobilový průmysl. „V pětačtyřicetistopých kontejnerech a doplňkově výměnných nástavbách se ale budou převážet i produkty chemického nebo textilního průmyslu. Český Kolín byl vybrán, protože se zde nachází velké množství zákazníků automobilového průmyslu,“ uvedl mluvčí.

Předseda představenstva společnosti Maciej Walczyk uvedl, že jde o další příklad rozvoje v koridoru sever-jih, kterému firma ve své strategii do budoucna věnuje velkou pozornost. „Spolu s našimi logistickými a spedičními partnery podporujeme intermodální dopravu napříč Evropou, která je ekologičtější než doprava silniční, produkuje méně emisí skleníkových plynů a odlehčuje již tak přetížené evropské silnice a dálnice,“ uvedl Walczyk. Kombinovaná doprava je podle něj navíc rychlejší a bezpečnější.

Skupina PKP Cargo International, člen skupiny PKP Cargo, patří k velkým poskytovatelům služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Svoje služby nabízí především velkým průmyslovým podnikům ve střední a východní Evropě s důrazem na přepravu těžkých komodit – uhlí, oceli, stavebních materiálů nebo produktů automobilového, potravinářského a chemického průmyslu.

Mezi klíčové služby PKP Cargo International patří železniční doprava na dlouhé vzdálenosti, kombinovaná doprava, železniční spedice, provozování vleček, železniční stavby a traťové služby, pronájem, opravy a čištění železničních vozů, opravy a údržba lokomotiv. Srdcem byznysu je Česká republika, jejíž dobré logistické polohy PKP Cargo International využívá.

PKP Cargo International disponuje rozsáhlým vozovým parkem více než 150 lokomotiv a 4 500 vozů, které využívá pro vlastní potřeby i pronajímá třetím stranám. V České republice vlastní otevřený terminál kombinované dopravy v Paskově, provozuje 60 železničních vleček, vlastní přes 330 km tratí a zaměstnává přibližně 1 800 pracovníků.

Klíčovými společnostmi skupiny PKP Cargo International jsou česká akciovka PKP Cargo International, maďarská PKP Cargo International HU Zrt., slovenská PKP Cargo International SK, Primol-Rail d.o.o. a AWT Rosco a.s.

Vedle nákladní dopravy se skupina PKP Cargo International věnuje rekultivačním, pozemním a stavebním pracem nebo s nakládáním s odpady prostřednictvím společnosti AWT Rekultivace.

(čtk, ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter