Neděle, 17. října, 2021

Pirátského zastupitele z Prahy 2 čeká zítra soud v Bruntále kvůli konopí

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Šéfredaktor magazínu Legalizace a zastupitel Pirátské strany na Praze 2 Robert Veverka čelí obžalobě ze šíření toxikomanie s hrozbou trestu odnětí svobody až na pět let nebo peněžitým trestem. Hlavní líčení se koná zítra u Okresního soudu v Bruntále.

Pirátského zastupitele z Prahy 2 a propagátora konopí Roberta Veverku čeká zítra soud na Moravě. Veverka čelí obžalobě ze šíření toxikomanie, hlavní líčení je naplánováno na úterý 5. října od 8,30 u Okresního soudu v Bruntále

Robert Veverka je vydavatelem i magazínů Konopí a Cannabis Therapy Magazine, které se specializují na využití konopí jako léčiva.

Zastupitelem druhé pražské městské části je od října 2018. Na „dvojce“ je také předsedou kontrolního výboru a členem bezpečnostní komise a komise pro výchovu a vzdělávání MČ Praha 2. Zároveň je členem Komise Rady hlavního města Prahy pro protidrogovou politiku.

Podle policie na stránkách časopisu dochází k propagaci drog. Detektivové prověřovali časopisy z let 2010 až 2020 a nalezli prý více jak dvě stě protiprávních skutků. Kriminalisté vyhodnotili jako problematické například některé fotografie konopí nebo recepty na pokrmy s obsahem konopí.

Podle obžaloby Veverka inspiroval nejméně jednu osobu k tomu, že si na základě čtení magazínu Legalizace obstarala semena rostlin, podle návodů a rad uvedených je zasadila, rostliny vypěstovala a usušila, čímž vyrobila zakázanou látku THC.

Robert Veverka obvinění i obžalobu odmítá.

„Účelově, stigmatizačně až lživě zpracovaná obžaloba, která stojí na mylném dojmu a omezeném výkladu policie, že pěstování a zpracování konopí je snad nelegální nebo že jakákoli zmínka o konopí je automaticky šířením toxikomanie, je nebezpečným precedentem, který si v ničem nezadá s totalitní šikanou a cenzurou. Je mou povinností bojovat nejen za právo na existenci magazínu Legalizace, ale i za práva všech tištěných i elektronických médií, která se kdy slovem o konopí zmínila nebo tak v budoucnu hodlají učinit,“ tvrdí Robert Veverka.

Magazín Legalizace podle Veverky nikdy nenabádal ke zneužívání jakékoli návykové látky, naopak supluje roli státu v situacích, kdy se například legálním konopným pacientům běžně nedostává informací, jakým způsobem mají nakládat s předepsaným konopím nebo jaká jsou s užíváním takového konopí spojena možná rizika či nežádoucí vedlejší účinky.

„Magazín Legalizace i jeho šéfredaktor zve všechny, veřejnost i média, kterým není svoboda projevu a budoucnost konopí lhostejná, na hlavní soudní líčení, které se koná v úterý 5. října 2021 v 8:30 hodin u Okresního soudu v Bruntále, v místnosti číslo dveří 210A ve 2. poschodí,“ uvádí Robert Veverka na webu Magazín konopí.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter