Úterý, 30. listopadu, 2021

Patrik Tkáč dělá pořádek. Své podíly sjednotí pod novým holdingem J&T Capital Partners

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Slovenský miliardář Patrik Tkáč si udělá pořádek v nepřehledné změti kyperských holdingů, jejichž prostřednictvím podniká v energetice, maloobchodě či médiích. Založil zastřešující holding J&T Capital Partners se sídlem v Praze, do kterého v následujících měsících převede své majetkové účasti a investice.

Jak uvedla finanční skupina J&T v tiskové zprávě, cílem nově založené holdingové společnosti je správa a rozvoj všech stávajících a budoucích podílů ve společných obchodních projektech Patrika Tkáče s Danielem Křetínským. Nový holding již odkoupil 44procentní podíl v Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH), který zápasí se Skupinou ČEZ o pozici největší české energetické skupiny.

V další fázi se má převod týkat následujících aktiv pod kontrolou Patrika Tkáče:

  • 44% podíl ve společnosti EP Equity Investment Sàrl – společnost sdružující investice do minoritních podílů v kotovaných společnostech (aktuálně například Royal Mail, Foot Locker, Sainsbury, PostNL a další)
  • 44% podíl ve společnosti EP Global Commerce – společnost zastřešující investici do obchodního řetězce Metro (v Česku známý pod značkou Makro)
  • 44% podíl ve společnosti EC Investments – společnost sdružující investice z oblasti e-commerce
  • 40% podíl ve společnosti Czech Media Invest (CMI) – společnost sdružující účasti v oboru médií
  • 44% podíl v mateřské společnosti fotbalového klubu AC Sparta Praha, kterou je ACS 1893 Holding

„Sdružení našich podílů ve společném portfoliu s Danem pod jednu strukturu přinese kromě nepochybně větší přehlednosti zejména výrazné zjednodušení financování rozvoje jak stávajících projektů, tak i budoucích investičních příležitostí,“ uvedl k vytvoření nového holdingu Patrik Tkáč.

Patrik Tkáč. Zdroj: tisková zpráva J&T Banky

Po vydání souhlasného stanoviska antimonopolních úřadů má být do nového holdingu začleněn také nepřímý 25procentní podíl ve španělských maloobchodních řetězcích Cecosa Supermercados a Caprabo, které provozují síť prodejen v Katalánsku a na Baleárských ostrovech.

J&T Capital Partners je společností pod výlučnou kontrolou Patrika Tkáče, nicméně ekonomicky a kapitálově se na ní bude významně podílet širší okruh investorů sdružených v J&T Private Equity Group. V dozorčí radě J&T Capital Partners sedí dlouholetí Tkáčovi spolupracovníci Ivan Jakabovič (s bydlištěm v Monaku) a Miloš Badida.

David Tramba

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter