Čtvrtek, 15. dubna, 2021

Od dubna má ÖBB Rail Cargo Group nové spojení přes Českou republiku do Polska

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rakouská skupina ÖBB Rail Cargo Group (RCG) rozšiřuje svoji síť a od půlky dubna zahájí intermodální nonstop spojení mezi Vídní a Lodží. Umožní tak efektivní řešení přepravy mezi Rakouskem a Polskem, ale také přímé napojení na terminál na jihu Vídně, což je hlavní vlakové nádraží pro zboží ve východním Rakousku.

Nová linka TransFER mezi rakouskou Vídní a polskou Lodží umožní připojení k nejdůležitějším ekonomickým centrům v Evropě, jako je Milán nebo Istanbul, ale také do jižních přístavů nebo až do Číny.

Vlak ÖBB Cargo. Foto: Pixabay

Intermodální nabídka služeb RCG je rozdělena do několika segmentů a zajišťuje nejen rychlou přepravu zboží jako alternativu k letecké dopravě, ale také efektivní další distribuce v rámci Evropy. RCG týdně v rámci euroasijského kontinentu vypraví týdně zhruba šest set vlaků na sto dvaceti stálých spojích.

Síť evropské divize se neustále rozšiřuje směrem do důležitých ekonomických center. V námořním segmentu je pak intermodální doprava mezi různými kontejnerovými terminály spojena s terminály třinácti námořních přístavů.

pdm

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter