Neděle, 19. září, 2021

Novým šéfem boardu České zbrojovky se stal Jan Drahota

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Novým předsedou představenstva společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SE se s účinností od 1. července 2021 stal Jan Drahota. Ten zároveň v rámci skupiny CZG působí jako její finanční ředitel. Rozhodlo o tom představenstvo CZG, které současně za svou místopředsedkyni zvolilo Janu Růžičkovou.

Dosavadní prezident a předseda představenstva Lubomír Kovařík, bude ve skupině CZG nadále působit jako předseda dozorčí rady.

„Je mi velkou ctí převzít vedení skupiny od Lubomíra Kovaříka. Pan Kovařík odvedl v čele nejprve České zbrojovky a následně skupiny CZG neuvěřitelnou práci. Laťka je nastavena vysoko. Věřím, že společně budeme i nadále udávat směr a celou skupinu dále rozvíjet,“ komentoval nové rozdělení odpovědností předseda představenstva CZG Jan Drahota.

Jan Drahota studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval program Executive MBA na University of Chicago.

Před příchodem do společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SE pracoval téměř 12 let v oblasti investičního bankovnictví a finančních trhů pro Société Générale Group, naposledy v Paříži na pozici Managing Director, Head of Central and Eastern Europe.

V letech 2014 a 2015 pak působil jako poradce náměstka ministra financí zodpovědného za finanční trhy. Jan Drahota má zkušenosti s působením ve statutárních orgánech společností a v současné době působí mimo jiné i jako zástupce ministerstva financí v dozorčí radě ČEPS. Ve skupině Česká zbrojovka je Jan Drahota zodpovědný za oblast financí, M&A a realizaci strategického rozvoje.

Nová místopředsedkyně boardu Jana Růžičková má přes 15 let zkušeností na manažerských a výkonných pozicích. Od roku 2015 je členkou dozorčí rady České zbrojovky a od roku 2017 pak také členkou jejího výboru pro audit.

Současně je od roku 2015 jedinou členkou představenstva v EHC-4M a od listopadu 2019 do srpna 2020 rovněž 4M Systems. Jana Růžičková také působí ve správní radě Minezitu (od roku 2013) a dozorčí radě CZ Agro Servis (od 2014). Od roku 2014 je statutární ředitelkou v M&H Management. Jana Růžičková je zároveň tajemnicí představenstva skupiny.

V představenstvu CZG také od 1. července nově usedli Dennis Veilleux, který zastupuje skupinu Colt, a Jan Holeček, jenž ve skupině řídí globální obchodní aktivity.

CZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití.

CZG své produkty prodává především pod značkami CZ (Česká zbrojovka), CZ-USA, Colt, Colt Canada, Dan Wesson, Brno Rifles a 4M Systems.

Součástí skupiny CZG jsou společnosti Česká zbrojovka, Colt‘s Manufacturing Company, Colt Canada Corporation, CZ-USA, 4M Systems a CZ Export Praha. CZG rovněž drží menšinový podíl ve švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně, společnosti Spuhr i Dalby.

CZG má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, ve Spojených státech a v Kanadě. Zaměstnává zhruba 2000 lidí v České republice, USA, Kanadě a Německu.

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter