Čtvrtek, 15. dubna, 2021

Na amsterdamskou burzu vstoupí developer CTP. Akcie nabídne institucionálním investorům

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Průmyslový developer CTP oznámil úmysl vstoupit se svými akciemi na nejstarší evropskou burzu Euronext. K nabídce akcií společnosti, která směřuje na institucionální investory, má dojít během následujících týdnů. Hrubý výnos dosáhne podle odhadů asi 900 milionů eur. I díky rozvoji e-commerce se v oblasti logistických nemovitostí očekávat růst.

Nabídka se týká patnácti procent akcií, které poskytne jediný akcionář a zároveň i generální ředitel firmy Remon Vos. Ten zároveň po dobu jednoho roku zůstane většinovým akcionářem. Podle společnosti lze i přes současnou pandemii očekávat zvýšený zájem o logistické nemovitosti. Aktuální situace totiž nahrává například e-commerce. Vstup společnosti, založené v roce 1998 v Humpolci, na největší burzu v rámci Evropské unie je strategickým posunem z hlediska financování.

Poptávka po logistických službách

Společnost loni v září vydala první sadu zelených dluhopisů ve výši 650 milionů eur. Poté následovaly další dvě emise. Celkový objem zelených dluhopisů tak dosáhl 1,55 miliard eur. Očekávaný výnos představuje zhruba 900 milionů eur.

Výsledky loňského roku ukazují, že i navzdory celosvětové pandemii se firmě podařilo rozšířit své aktivity a nepřerušit dosavadní 15,3procentní meziroční růst.

„Celosvětově jsou výhledy logistických nemovitostí velmi atraktivní. Současná situace urychlila několik faktorů, mezi nimi například masivní růst e-commerce, který vede k dlouhodobé skokové změně poptávky po logistických službách a prostorech,“ sdělil Ekonomickému deníku Remon Vos. Doplnil, že firma nedávno expandovala do Bulharska a připravuje se na vstup na rakouský trh.

Střední a východní Evropa

CTP se zaměřuje na pozemky v blízkosti hlavních nebo velkých měst střední a východní Evropy. Koncem minulého roku bylo ve výstavbě téměř milion metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Ty mají být dokončeny v průběhu letošního roku. Z toho bylo 63 procent pronajato stávajícím nebo novým klientům.

Portfolio skupiny má letos přesáhnout sedm a do dvou let deset milionů čtverečních pronajímatelných ploch. Společnost směřuje k dosažení uhlíkové neutrality, letos získala certifikaci BREEAM.

pdm

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter