Úterý, 13. dubna, 2021

Jihomoravský kraj připravuje nákupní systém pro ochranné pomůcky za čtvrt miliardy, fungovat by měl rok

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Až čtvrt miliardy korun je ochotno utratit vedení jihomoravského kraje v dynamickém nákupním systému za pořízení ochranných zdravotnických pomůcek. Ten by měl fungovat rok a vedení kraje si jím chce zajistit desetitisíce ochranných pomůcek pro potřeby svých zdravotnických a sociálních za

Jihomoravský kraj, respektive jeho vedení si chce zajistit i po skončení nouzového stavu stabilní okruh dodavatelů ochranných zdravotnických pomůcek pro potřeby jím zřizovaných organizací. Vypsalo proto veřejnou zakázku na zajištění tzv. „Dynamického nákupního systému“ (DNS), který umožňuje poptávanou komoditu objednávat rychleji od předem dohodnutých dodavatelů.

DNS bude rozdělen do tří kategorií, do nichž se mohou zájemci hlásit jednotlivě. Zapovězena není účast ani ve všech kategoriích.

Kategorie DNS ve veřejné zakázce za 250 milionů korun organizované jihomoravským krajem.

Veřejné zakázky se mohou účastnit pouze ty firmy, které prokáží, že v posledních třech letech dodaly toto zboží:

Kategorie č. 1:

dodání alespoň:
• 200 000 ks ochranných roušek a
• 30 000 ks respirátorů třídy FFP 2 (nebo ekvivalentních KN-95, N-95) či kvalitnějších

Kategorie č. 2:

dodání alespoň 2 z následujících 4 položek:
• 3 000 ks ochranných obleků
• 3 000 ks ochranných štítů
• 300 000 ks ochranných rukavic
• 3 000 ks návleků na obuv

Kategorie č. 3:

dodání alespoň:
• 2 000 l dezinfekce na ruce a
• 5 000 l dezinfekce na povrchy

Vedení kraje se tak evidentně chce vyhnout kritice, která se snesla na ministerstva vnitra a zdravotnictví za nákup ochranných pomůcek v době vypuknutí pandemie. Právě v těch dnech se objevila řada firem, která s tímto podnikáním nemá nic společného, což je nyní trnem v oku těm, kteří dohlížení na hospodaření státu. Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala už se nechal slyšet, že jeho podřízení se budou pečlivě věnovat všem nákupům ochranných pomůcek.

Vedení jihomoravského kraje zároveň požaduje, aby zájemci souhlasili se zkrácením lhůty pro podání nabídek v DNS z 10 kalendářních dnů na polovinu. Termín pro podání projevení zájmu o účast v dynamickém nákupním systému je do 28. května.

Jiří Reichl

 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter