Čtvrtek, 23. září, 2021

Eurowings od Lufthansy posiluje pozici ve střední Evropě, otevře novou základnu v Praze

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lufthansa Group, respektive její nízkonákladová divize Eurowings, otevře v Praze na konci října svou další, v Evropě desátou základnu. Nové byznysové a prázdninové linky spustí provoz od října 2021. V nabídce budou přímé nízkonákladové lety do hlavních evropských měst a oblíbených prázdninových destinací. Do léta 2022 vznikne přes 100 nových pracovních míst pro obsluhu tří letadel Airbus A320 se základnou v Praze. „Je to nový impuls pro český letecký provoz,“ uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

Společnost Eurowings rozšiřuje svou evropskou síť a zakotví nově v Praze. Otevřením nové základny na Letišti Václava Havla rozšiřuje německá letecká společnost své služby ve střední Evropě. Od 31. října 2021 umístí na novou základnu v hlavním městě České republiky dva stroje Airbus A320.

Od léta 2022 již budou z Prahy létat tři stroje.

Praha se stane desátou základnou Eurowings v Evropě. Poprvé v historii tak dceřiná společnost skupiny Lufthansa Group nabídne přímá spojení z Prahy do atraktivních byznysových a prázdninových destinací po celé Evropě. Svojí přítomností na pražském letišti Eurowings přímo vytvoří přes 100 nových pracovních míst a také důležitý impuls pro zaměstnanost na českém leteckém trhu.

„Společnost Eurowings nabídne přímá spojení pro české cestující, kteří létají za obchodem, stejně jako pro turisty. S touto aktivitou přicházíme právě včas, po dlouhodobém útlumu leteckého provozu způsobeném covid-19 krizí. Zaměříme se na to, abychom v Praze nabídli lokální přístup v kombinaci s prvotřídními službami, a to nás odliší od nízkonákladových leteckých společností. Těšíme se, že české zákazníky brzy přesvědčíme o našich produktech a službách,“ oznámil generální ředitel společnosti Eurowings Jens Bischof.

Do Evropy i Tel Avivu

„Letiště Praha se stane domovskou bází dalšího evropského dopravce. Velmi si ceníme toho, že i po koronavirové krizi, která nás bez pochyby velice zasáhla, je o Prahu zájem. Německá letecká společnost Eurowings rozšíří od konce října nabídku přímých leteckých spojení z Prahy do několika evropských měst, včetně Barcelony, Milána, Atén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu a Birminghamu. Přispěje tak k obnově provozu, nabídne spojení do oblíbených dovolenkových destinací, jako jsou Kanárské nebo Baleárské ostrovy,” doplnil člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Aktuální hodnocení leteckých společností ukazuje, že Eurowings jsou jedním z nejdochvilnějších a nejoblíbenějších leteckých dopravců v Evropě. Společnost získala na letošním „German Customer Award“ trojité zlaté ocenění v kategoriích „Nejlepší poměr cena/výkon“, „Nejvyšší spokojenost zákazníků“ a „Nejlepší zákaznický servis“.

Společnost Eurowings se sídlem na německém letišti Kolín/Bonn v sobě kombinuje DNA skupiny Lufthansa s konceptem hodnoty za peníze a s nabídkou inovativních, nejmodernějších produktů a služeb pro zákazníky. Patří mezi ně třeba koncept ochrany zdraví a hygieny stejně jako možnost rezervovat si volné prostřední sedadlo již od ceny 10 euro – ať už kvůli komfortu, nebo ochraně zdraví. Tato nová služba se po velmi krátké době stala bestsellerem na letech společnosti Eurowings a nastavila v odvětví novou laťku.

Od 31. října tak bude společnost Eurowings létat z Prahy do několika evropských měst, včetně Barcelony, Milána, Atén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu a Birminghamu.

Letenky bude možné rezervovat od 22. června na na webu společnosti a pomocí aplikace Eurowings – například z Prahy na Kanárské, Baleárské nebo Řecké ostrovy. Jednosměrné letenky budou postupně k dispozici od 764 korun.

Lídr německých letišť

Eurowings jsou prázdninová letecká společnost skupiny Lufthansa Group, největší letecké společnosti na světě. Eurowings jsou lídrem trhu na letištích Düsseldorf, Hamburk, Stuttgart a Kolín/Bonn. V současné době provozují flotilu zhruba stovky letadel.

Společnost Eurowings se zaměřuje na produkty a služby za výhodné ceny s odpovídající hodnotou a nabízí přímé lety v rámci Evropy. Letní letový plán v současné době zahrnuje více než 100 destinací. Díky své komplexní síti tras a brzy již deseti mezinárodním bázím – včetně evropského prázdninového ostrova číslo jedna, Palma de Mallorca – jsou Eurowings jednou z předních evropských leteckých společností pro volný čas. V současné době Eurowings zaměstnávají přibližně 3 000 lidí v celé Evropě.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter