Nová unijní pravidla pro elektromobily účinkují od 18. listopadu

Europoslankyně Kateřina Konečná v elektromobilu. Zdroj: konecna.cz

Evropská komise zahájila vůči České republice další “řízení o nesplnění povinnosti”. Tentokráte jde o směrnici, která zaměstnává několik ministerstev najednou. Nová legislativa začne účinkovat 18. listopadu 2017, obsahuje například technické podmínky pro dobíjení elektromobilů.

“V Evropě je normální, že například veškeří ministerští úředníci jezdí elektromobily, nebo jinými automobily na alternativní pohony. Česká republika tady zaspala, v podpoře soukromé elektromobility jsme téměř na nule,” říká europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM, GUE/NGL). “Buďto sami přimějeme ministerstva životního prostředí a dopravy, aby se začala chovat jinak, anebo budou během následujících 7 let donucena Evropskou unií,” odkazuje levicová poslankyně na novou legislativu.

Příkladem budiž směrnice č. 2014/94 (o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva). “Vytváří jednotný rámec pro užívání takových pohonů, jako jsou například LPG, elektřina, vodík nebo zemní plyn,” vysvětluje místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (ANO, ALDE). Stejně jako komunistická kolegyně, také liberální poslanec upozorňuje na velké rozdíly mezi členskými státy, například severské země podporují elektromobilitu podstatně více než tuzemsko.

Evropská komise přitom vůči České republice zahájila “řízení o nesplnění povinnosti”, právě kvůli implementaci směrnice č. 2014/94.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Petr Woff