Pondělí, 4. července, 2022

Důležitá tepna k D35. ŘSD zahájilo výstavbu přeložky silnice mezi Časy a Holicemi

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z nové úseku D35 ve směru na Holice. Ve finální přípravné fázi je i druhý dálniční přivaděč v podobě silnice I/36, který povede z dálnice D35 směrem na Pardubice a který bude zároveň sloužit jako obchvat obce Sezemice.

„Nová přeložka umožní díky příznivým směrovým a  výškovým parametrům trasy plynulejší a  bezpečnější jízdu. Problematické jsou nyní zejména zatáčky v blízkosti kostela v Horních Ředicích, které budou přestavbou silnice do nové trasy odstraněny. Oddálením přeložky od stávající obytné zástavby dojde také ke snížení imisní a  hlukové zátěže v obci,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Ve finální přípravné fázi je i druhý dálniční přivaděč v podobě silnice I/36, který povede z dálnice D35 směrem na Pardubice a který bude zároveň sloužit jako obchvat obce Sezemice.

Na stavbu se dokončuje majetkoprávní příprava a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele, aby mohla být stavba v příštím roce zahájena.


I/36 Časy – Holice

Hlavní trasa: 

  • délka: 3,4 km 
  • kategorie: S 9,5/70 
  • počet všech stavebních objektů: 26
  • zhotovitel: Strabag
  • cena stavby dle smlouvy: 198 mil. Kč bez DPH 
  • předpokládané zprovoznění stavby: 2023
Mapa přeložky Časy-Holice. Foto: ŘSD

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter