Pátek, 1. července, 2022

Chcete pomoci Ukrajině? Můžete poslat finanční pomoc v korunách na přímo zřízený účet. Nakoupí se z něj vojenský materiál u českých firem

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ten, kdo se rozhodl finančně pomoci Ukrajině a nemá devizový účet, nyní může. Finanční pomoc lze posílat na nově zřízený účet u Československé obchodní banky. Zastupitelský úřad a Úřad přidělence obrany Ukrajiny v Praze má seznam konkrétních požadavků ukrajinské armády, který lze ihned pořídit od českých firem. Tato sbírka umožní, aby všichni přátelé a podporovatelé Ukrajiny mohli přispět k zastavení ruské agrese.

„Zřizujeme účet na okamžitou pomoc pro obranu Ukrajiny: 304452700/0300. Vyzýváme všechny, aby finančně podpořili sbírku na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu,“ oznámilo na svém facebookovém profilu Ukrajinské velvyslanectví v Praze.

Ozbrojené síly a domobrana Ukrajiny nyní urgentně potřebují vojenský materiál pro obranu svých domovů, vlastní země a národní suverenity.

Zastupitelský úřad a Úřad přidělence obrany Ukrajiny v Praze má seznam konkrétních požadavků ukrajinské armády, který lze ihned pořídit od českých firem. Tato sbírka umožní, aby všichni přátelé a podporovatelé Ukrajiny mohli přispět k zastavení ruské agrese.

Jak lze pomoci?

Zastupitelský úřad Ukrajiny v ČR disponuje bankovním účtem (304452700/0300), na který lze zaslat finanční obnos určený pro následný nákup obranného materiálu. Donoři tedy zašlou finanční dar přímo ukrajinskému zastupitelskému úřadu v České republice.

Ukrajině lze pomoci finančními příspěvky na český účet. Z něj mohou být zajištěny konkrétní požadavky ukrajinské armády, které lze ihned pořídit od českých firem. Foto: Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Za shromážděné finanční prostředky zastupitelský úřad Ukrajiny vybere obranný materiál ve spolupráci s obrannými experty a zástupci Obranné sekce Hospodářské komory ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

„V koordinaci se státními orgány, HK ČR, AOBP a ukrajinskou ambasádou bude zajištěna zákonem určená administrativa a následná logistika dodání,“ uvedlo velvyslanectví.

(red)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter