Neděle, 9. května, 2021

Antimonopolní úřad povolil spojení Raiffeisenbank s Equa Bank

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve zjednodušeném řízení povolil spojení soutěžitelů Raiffeisenbank, Equa bank a Equa Sales & Distribution. Rozhodnutí úřadu je podle jeho mluvčího Martina Švandy pravomocné. Počátkem března už úřad povolil spojení Raiffeisenbank a části ING Bank.

V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb.

Úřad na základě správního řízení konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a spojení soutěžitelů povolil. Rozhodnutí úřadu je pravomocné.

Počátkem března Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení  Raiffeisenbank a části ING Bank N.V. Úřad konstatoval, že spojení nebude mít za
následek podstatné narušení hospodářské soutěže. I toto rozhodnutí je pravomocné.

V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat část ING Bank, která je tvořena klientskými vztahy společnosti ING s retailovými klienty, kteří mají se společností ING uzavřeny smlouvy o vedení spořicích účtů, a s retailovými klienty, kteří mají se společností ING uzavřeny smlouvy o distribuci podílových fondů.

K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází v oblasti vkladů soukromých osob (vedení spořicích účtů pro soukromé osoby) a oblasti distribuce podílových fondů.

ING Bank ještě před pár lety plánovala rozšíření svých retailových služeb. V roce 2018 chtěla spustit běžný účet a spotřebitelské úvěry, o rok později hypotéky. Nyní se ale z retailového bankovnictví stahuje.

Důvodem je mimo jiné nepříznivý ekonomický vývoj a nejistota spojená s probíhající pandemií koronaviru. Banka bude nadále poskytovat služby korporátním klientům.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter