Pondělí, 4. července, 2022

Antimonopolní úřad chystá Májovou konferenci o veřejných zakázkách. Registrace začne příští týden

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádá ve dnech 18. a 19. května 2022 ve svém brněnském sídle Májovou konferenci o veřejných zakázkách. Na konferenci budou přednášet přední domácí i zahraniční odborníci na veřejné zadávání. Úřad zveřejnil kompletní program a v příštím týdnu bude zahájena registrace na konferenci.

Konferenci zahájí úvodním slovem předseda hostitelského úřadu Petr Mlsna. Poté přijde na řadu panel s novinkami z oblasti veřejných zakázek, v jehož rámci promluví zejména místopředsedkyně Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Markéta Dlouhá, zástupce Úradu pre veřejné obstaravanie Slovenské republiky a zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Moderní trendy v zadávání veřejných zakázek, tedy tzv. inovativní zadávání a metoda best value approach, budou předmětem dalšího panelu, v jehož rámci bude hovořit Katharina Knapton-Vierlich z Evropské komise, Martin Vyklický z Vysokého učení technického v Brně a představitel slovenského Úradu pre veřejné obstaravanie.

Následovat bude panel se soudci správních soudů, přičemž paralelně proběhne kulatý stůl zástupci Odboru druhostupňového rozhodování ÚOHS.

Úvodní den konference uzavřou přednášky o horizontální a vertikální spolupráci Vítězslavy Fričové z DG Grow Evropské komise a o best practice v přezkumu veřejných zakázek turínského akademika Roberta Caranty.

Program druhého konferenčního dne bude zahájen rozpravou o novinkách v legislativě Evropské unie, zejména o předpisech týkajících se zavádění nízkoemisních vozidel a chystaného nařízení o kontrole subvencí ze třetích zemí.

Informace na tato témata zprostředkují zástupci ministerstva pro místní rozvoj a ÚOHS.

Následovat budou paralelní kulaté stoly, z nichž jeden se budou věnovat problematice zakázaných dohod mezi dodavateli a možností soukromoprávního vymáhání škody, ve druhém pak půjde o diskuzi se zástupci Sekce veřejných zakázek ÚOHS na téma zadávacích podmínek a změn smluv.

Konference bude zakončena vystoupeními Leony Gergelové Šteigrové z ministerstva práce a sociálních věcí, Martina Hadaše z Masarykovy univerzity a Miroslava Knoba ze sdružení OTIDEA, kteří se budou zabývat rozvojem odpovědného zadávání.

Program Májové konference je ke shlédnutí ZDE.

Konference je zpoplatněná, registrace bude zahájena v příštím týdnu.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter