Pátek, 16. dubna, 2021

Změny v představenstvu Škoda auto: první žena i výměna jediného Čecha

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do představenstva společnosti Škoda Auto míří první žena. Maren Gräfová, která vystřídá jediného Čecha Bohdana Wojnara. V představenstvu usedne také Martin Jahn. Ten se do automobilky vrací po třinácti letech.

Předseda představenstva Thomas Schäfer vnímá Maren Gräfovou jako uznávanou odbornici na lidské zdroje s mezinárodními zkušenostmi. Jejím úkolem bude posunout tuto oblast na novou úroveň.

Zaměstnání s dlouhodobou perspektivou

„Naším cílem je nabídnout všem škodovákům zaměstnání s dlouhodobou perspektivou, výrazně posílit a rozšířit naše odborné znalosti v oblasti e-mobility a softwarových řešení a současně podporovat rozmanitost rodiny automobilky Škoda ve všech oblastech a na všech úrovních,“ řekl Thomas Schäfer. Maren Gräfová je právnička a v koncernu Volkswagen působí již od roku 1999.

Za lidské zdroje byl v představenstvu Škodovky doposud zodpovědný Bohdan Wojnar. Ten podle předsedy představenstva sehrál významnou roli v pokroku, kterého automobilka dosáhla za posledních deset let. Důkazem je podle něj i nárůst počtu zaměstnanců, který se z původních 26 tisíc z počátku jeho působení zvýšil téměř na 42 tisíc. I nadále bude prezidentem Sdružení automobilového průmyslu.

Nové trhy i digitalizace prodeje

Mezi hlavní úkoly nově nastupujícího Martina Jahna bude patřit i další digitalizace oblasti prodeje, vývoj nových obchodních modelů, rozvoj podnikání prostřednictvím pronikání na nové trhy a další posílení naší orientace na zákazníky. Jahn působil mezi roky 2006 až 2008 jako člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast lidských zdrojů, poté se jako ředitel společnosti Volkswagen Group NSC přesunul do Moskvy. V dalším období působil jak výkonný ředitel Volkswagen Group Fleet International v Německu. Poté se přesunul do Čínského Čchang-čchunu, kde převzal pozici výkonného prezidenta pro prodej a marketing a výkonného ředitele značky Volkswagen ve společnosti FAW-VW.

Jahn střídá Alaina Faveye. Ten byl doposud zodpovědný za oblast prodeje a marketingu. Nyní bude pověřen novými úkoly v koncernu Volkswagen.

Od loňského srpna převzal vedení firmy Thomas Schäfer, dřívější vrcholný manažer Volkswagenu v jižní Africe. Nahradil Bernharda Maiera, který skončil v čele společnosti po necelých pěti letech.

Změny v představenstvu Škoda Auto se odehrají 1. března.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter