Teprve druhá žena vstupuje do pánského klubu. Státní tajemnicí MPSV bude Štegmannová

Teprve druhou státní tajemnicí na všech ministerstvech (po MMR)  bude Ingrid Štegmannová. Dosavadní ředitelka odboru koordinace a právní podpory státní služby ministerstva. Jako jediná se přihlásila do výběrového řízení na uvolněné místo po Jiřím Biskupovi, který ke konci roku rezignoval.

Dosavadními státními tajemníky na ministerstvech byli pouze muži s jedinou čestnou výjimkou na Ministerstvu pro místní rozvoj. To se nyní změní. Na ministerstvu práce a sociálních věcí usedne do této prestižní pozice Ingrid Štegmannová. Vyplývá to ze zjištění Ekonomického deníku. Dosavadní ředitelka odboru koordinace a právní podpory státní služby nahradí Jiřího Biskupa, který na vlastní žádost rezignoval (informovali jsme v textu MPSV bude hledat nového státního tajemníka. Jiří Biskup na vlastní žádost končí ke konci roku). Do funkce si jej vybrala tehdejší ministryně Michaela Marksová (ČSSD). Předtím byl Jiří Biskup ústředním ředitel České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Podle informací Ekonomického deníku byla Štegmannová jedinou uchazečkou na uvolněné místo a minulý týden (5. prosince) absolvovala pohovor, který dopadl úspěšně. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký nyní navrhují vládě její jmenování. Podle stávajících zvyklostí jde o pouhou formalitu, takže od Nového roku by měla začít úřadovat první státní tajemnice.

Ingrid Štermannová dosud pracovala jako ředitelka odboru koordinace a právní podpory státní služby MPSVa předtím jako vedoucí oddělení státního tajemníka. Mezi léty 2014-16 vedla kabinet ministryně a od roku 2008 do roku 20104 pracovala ve Svazu měst a obcí. Předtím působila na Ostravském magistrátu, kde se věnovala rozvoji sociálních služeb. Vystudovala dva obory na Karlově univerzitě ( Fakulta humanitních studií
doktorský studijní program Filosofie, studijní obor Aplikovaná etika a Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií návazný magisterský studijní program Sociální politika
a sociální práce, studijní obor Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích) předtím studovala na Ostravské univerzitě (Pedagogická fakulta bakalářský studijní program Sociální pedagogika, studijní obor Prevence a resocializace).

Jiří Reichl