MPSV bude hledat nového státního tajemníka. Jiří Biskup na vlastní žádost končí ke konci roku

Jiří Biskup v době, kdy šéfoval České správě sociálního zabezpečení musel často vysvětlovat stav IT systémů své nadřízené - ministryni práce Michaele Marksové (ČSSD). foto: www.mpsv.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí podle informací Ekonomického deníku ke konci roku opustí státní tajemník Jiří Biskup. Tedy – pokud vláda jeho žádosti vyhoví a odvolá jej. Ministerstvo tak bude muset hledat jeho nástupce.

Na vlastní žádost chce ke konci roku odejít ze služebního poměru státní tajemník MPSV Jiří Biskup, který byl v této pozici od loňského léta. Do funkce si jej vybrala tehdejší ministryně Michaela Marksová (ČSSD). Předtím byl Jiří Biskup ústředním ředitel České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). O jeho nástupu na post státního tajemníka jsme informovali loni.

Novým státním tajemníkem MPSV bude dosavadní šéf ČSSZ

Tehdy jsme jeho jmenování označili za šalamounské, jelikož umožnilo ministryni Marksové „odsunout“ Biskupa z pozice šéfa ČSSZ, kde se dlouhodobě nedařilo vysoutěžit některé IT zakázky – zejména ty na nový důchodový systém. Zároveň se ale nezbavila člověka, který v resortu MPSV vykonal mnoho záslužné práce, i když byla někdy nepopulární.

Státního tajemníka odvolává vláda a dosud bylo zvykem, že žádostem o odchod bylo vyhověno. Zároveň bude muset MPSV hledat náhradu, která povede úřad. Předpokladem je, že bude co nejdříve vypsáno výběrové řízení a nový státní tajemník nastoupí od ledna 2019.

JUDr. Jiří Biskup působí v oblasti práce a sociálních věcí od roku 1977, kdy nastoupil jako právník na Úřad důchodového zabezpečení, poté přešel na Výzkumný ústav sociálního rozvoje a práce a v roce 1990 na samotné MPSV, kde je až dosud s roční výjimkou, kdy působil v létech 1998-99 v Unipetrolu na jakou vedoucí personálního oddělení.

Jiří Reichl