Čtvrtek, 23. září, 2021

Webové stránky amerických aerolinek čelí výpadkům, problém hlásí i Austrálie

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Weby velkých amerických aerolinek čelí výpadkům. Uživatelé mají problém dostat se na internetové stránky společností American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines a Delta Air Lines. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat online platformy, která poskytuje uživatelům v reálném čase informace o stavu různých webových stránek a služeb.

Problém s výpadkem internetu má rovněž australská letecká společnost Virgin Australia a také některé australské banky, včetně centrální, a rovněž akciová burza v Hongkongu. Některým společnostem se situaci už podařilo dostat pod kontrolu, pokračují ale v monitoringu a ve vyšetřování, informovala agentura Reuters.

Hongkongská burza na twitteru napsala, že její stránky se potýkají s technickými problémy, jejichž povahu vyšetřuje. O 17 minut později oznámila, že stránky jsou opět funkční.

Více než 1000 chybových hlášení přišlo na stránku Southwest Airlines. Přes 400 uživatelů pak nahlásilo problém s webem Delta Air Lines. U zbylých dvou amerických aerolinek to bylo přes 300 hlášení. Společnost Southwest Airlines ve středu zrušila téměř 300 letů a více než 50 jich bylo zpožděno. Teprve o den dříve byla přitom nucena na čas přerušit provoz kvůli počítačové chybě.

S problémem ve výpadcích internetu se dnes potýká také australská letecká společnost Virgin Australia, která to oznámila na sociálních sítích. O výpadcích internetu, které narušují přístup do internetového bankovnictví a on-line platebních aplikací, informují podle deníku The Sydney Morning Herald i velké australské banky.

Agentura Reuters uvedla, že s výpadky se v Austrálii potýkala centrální banka, pošta a několik bankovních i dalších institucí. Dotklo se to finančních transakcí i obsluhy klientských účtů, část služeb se ale později podařilo obnovit.

„Kvůli technickým problémům byla zrušena aukce dluhopisů s delší splatností,“ uvedla dnes centrální banka. Mnoho webových stránek v Austrálii, včetně například těch, které patří finančním ústavům Commonwealth Bank of Australia, Westpac Banking či Australia and New Zealand Banking Group, pozdě odpoledne místního času (dopoledne SELČ) začaly provoz obnovovat.

Zda spolu výpadky v USA a v Austrálii souvisejí, nebylo bezprostředně jasné. Zástupce jedné z australských bank agentuře Reuters řekl, že problém se týkal jejího poskytovatele hostingových služeb.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter