Pondělí, 4. července, 2022

Středočeští silničáři odmítají spojování ředitele Lichtnegera s kauzou Hlubuček

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V sídle silničářů v Říčanech u Prahy včera zasahovali kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Policie už dříve obvinila několik pracovníků kvůli zakázkám. Některá média ho dávala do souvislosti se zatýkáním na pražském magistrátu. Ředitelství Krajské správy a údržby silnic dnes vydalo prohlášení, ve kterém veškeré souvislosti odmítlo.

,,Ředitel Krajské správy a údržby silnic Jan Lichtneger ani nikdo jiný z naší organizace nebyl v kauze kolem náměstka pražského primátora Hlubučka ani v žádné jiné kauze obviněn. Naše ředitelství dnes již opět funguje ve standardním režimu v čele s panem ředitelem,“ stojí v prohlášení.

Silničáři zároveň odmítli spojování s děním na pražském magistrátu. ,,Důrazně vyvracíme spekulace o tom, že by Jan Lichtneger byl jakýmkoli způsobem napojen na stíhanou skupinu lidí, Dopravní podnik hlavního města Prahy a další organizace,“ uvedli.

Kauza Hlubuček

Policisté z NCOZ obvinili 11 lidí kvůli hospodaření dopravního podniku. Mezi stíhanými je náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, podnikatel Michal Redl, bývalý člen představenstva dopravního podniku Matej Augustín i další členové nejužšího vedení podniku.

Petr Hlubuček (STAN), který je mezi obviněnými, dnes také rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb.

Už ve středu Hlubuček po výzvě vedení strany rezignoval na všechny stranické funkce včetně pozice na kandidátce STAN pro podzimní volby do zastupitelstva, kde figuroval na třetím místě. Hnutí STAN mu pozastavilo členství. Hlubuček se vzdal také členství v dozorčí radě DPP.

O kauze jsme podrobně psali včera zde.

(hrb, čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter