Stíhaný podnikatel František Savov přiznal vlastnictví Legiosu, které popíral

Podnikatel František Savov v rozhovoru pro DVTV s moderátorem Martinem Veselovským. Foto: Repro ED.

V České republice stíhaný podnikatel František Savov, který pobývá ve Velké Británii v rozhovoru pro DVTV s moderátorem Martinem Veselovským přiznal, že vlastní firmu Legios Loco. To dlouhodobě popíral.

Podnikatel František Savov, který vlastní vydavatelství Mladá fronta dnes vydávající například časopis Euro, v nezvykle otevřeném rozhovoru pro internetový projekt DVTV přiznal, že vlastní desítky firem nejen v České republice, ale například i v Polsku. Nejzajímavější informací z rozhovoru, který probíhal internetovým přenosem kvůli Savovově trestnímu stíhání v České republice z Londýna, je, že přiznal vlastnictví firmy Legios Loco, které dříve popíral.

Moderátor DVTV Martin Veselovský se Františka Savova ptá na případ z léta, kdy se v Legiosu střetly dvě znepřátelené skupiny a vše musela řešit policie.

O incidentu psal spolupracující portál Česká justice v tomto textu:

Policie zasahuje v areálu výrobce vagonů Legios, soudce Strnad o tom neví

Savov na přímou otázku Veselovského řekl, že o tom něco ví, protože se ho to týká. „Jedna věc je, jak to vypadalo ve skutečnosti a jak to bylo medializované. Paní insolvenční správkyně si tam přivedla motorkářský gang, který se tam nějak jako choval a proti tomu gangu tam stáli dělníci a ochranka,“ řekl v DVTV Savov.

Zajímalo by mě, jestli to je příklad, kdy vám byla kradena firma, ptá se Veselovský. „Ano. V zásadě de o to, že tam pod velením pana Strnada (majitele Czechoslovak Group – pozn. red.) došlo k tomu, že tam nezákonně byla vypovězena nájemní smlouva a tím byla poškozena další firma, zrušeno několik set pracovních míst a tak dál. To všechno budou soudit soudy po dobu příštích pěti, osmi let,“ řekl Savov.

Veselovský: Společnost Legios vlastníte?

Savov: Společnost Legios Loco ano, vlastním.

Veselovský: Otevřeně nebo skrytě?

Savov: Otevřeně. Tak tam je nějaká struktura, nějaká mateřská firma, nějaká babičkovská firma, takže na konci je nějakej fond, struktura typu fond, kterou vlastním já.

Savov v rozhovoru dále tvrdí, že firma Czechoslovak Group podnikatelů Jaroslava a Michala Strnadových o jeho majetek v Česku usiluje. Firma podle Savova vyhrožuje jeho manažerům a ukradla 12 jeho firem, další se snaží zničit. „Před domy mých manažerů stojí černé mercedesy, přede dveře jim někdo hází mrtvé kočky, pan Strnad osobně posílá mým manažerům výhrůžné esemesky,“ řekl Savov. Do struktury Czechoslovak Group podle Savova patří i společnost Bazcom, která minulý týden podala návrh na konkurz vydavatelství Mladá fronta. „Dělá pro ně špinavou práci,“ uvedl o Bazcomu Savov. Se Strnadem starším se viděl asi třikrát, jeho syna údajně nezná.

Michal Strnad podle DVTV rozhovor odmítl, ale poskytl vyjádření. „Vlastnictví firem má svá pravidla. Nestačí, pokud se někdo za vlastníka firmy pouze prohlásí, nota bene v situaci, kdy vlastnictví dané firmy nejprve několik let popíral. Není nám známo, jaké společnosti pan Savov skutečně vlastní, a proto se k jeho tvrzení těžko můžeme vyjadřovat,“ uvedl Strnad v prohlášení.

Redakce ED, -čtk-