Státním tajemníkem na ministerstvu zemědělství bude Sixta z financí

Jan Sixta (vpravo) po jmenování státním tajemníkem na Ministerstvu financí 7. 5. 2017. Na fotografii je se náměstkem ministra vnitra pro státní službu Josefem Postráneckým, který státní tajemníky jmenuje a metodicky řídí. Foto: www.mfcr.cz

Jan Sixta, dosavadní státní tajemník na ministerstvu financí by měl od poloviny září změnit působiště. Ministr zemědělství Miroslav Toman jej chce na stejné pozici na svém ministerstvu. Nový státní tajemník na finance by se měl najít do 15. října.

Jan Sixta, dosavadní státní tajemník na Ministerstvu financí, změní již za deset dnů působiště. Podle informací Ekonomického deníku uspěl ve výběrovém řízení na stejnou funkci na Ministerstvu zemědělství. Ministr zemědělství Miroslav Toman proto navrhuje premiéru Andreji Babišovi, aby vláda Sixtu jmenovala státním tajemníkem od 15. září. Jan Sixta, který je zkušeným státním úředníkem, který na „financích“ působil už za ministrování Andreje Babiše, tak nahradí Jiřího Bakalíka, který ze zemědělství odešel na vlastní žádost. Sixta má bohaté zkušenosti ze státní správy. Dříve působil také na Ministerstvu pro místní rozvoj a Ministerstvu vnitra.

Vláda bude muset vzhledem k Sixtově odchodu vyhlásit výběrové řízení na služební místo státního tajemníka na Ministerstvu financí. Předpokládaným datem jeho nástupu je pondělí 15. října 2018.

Jiří Reichl