Neděle, 17. října, 2021

Spolumajitelka bezpečnostní agentury Mark2 Corporation je zámeckou paní. Ve středočeském Načeradci

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Stanislava Bártová, manželka podnikatele Matěje Bárty, a spolumajitelka bezpečnostní agentury Mark2 Corporation, je majitelkou zámku v Načeradci. Ekonomický deník to zjistil při pátrání po majetku českých byznysmenů. Obec Načeradec leží ve středních Čechách, nedaleko Louňovic pod Blaníkem.

Načeradecký zámek v novobarokním stylu postavil v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Rod Starhembergů doposavad patří k významným šlechtickým rodů Rakouska.

Zámek během téměř tři staletí dlouhé historie vystřídal řadu majitelů. V roce 1925 získala panství i se zámkem Družina válečných poškozenců, která zde zřídila dětský domov. Následně zde byla umístěna také internátní škola a později, až do sedmdesátých let minulého století, výchovný ústav.

K zámku patří i 250 let staré temné sklepení a anglický zámecký park s četnými vzácnými stromy. K panství patří i bývalé zahradnictví přiléhající k zámeckému parku.

Soukromý zámecký park je po dohodě přístupný k realizaci kulturních, svatebních či privátních společenských akcí. Je zajímavým místem i pro filmaře či divadelní spolky.

Na zámku proběhla obnova parku, a to za podpory Státního fondu životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

„Od konce roku 2019 je v soukromém vlastnictví rodiny částečně pocházející z načeradeckého kraje. Filozofií současných majitelů je obnovení zámecké historie a podpoření kulturního dědictví České republiky,“ stojí na webu zámku v Načeradci.

Zámek byl v roce 2019 na prodej. Znalec cenu zámku odhadl na 21,33 milionu korun. Dražba ale začínala na 13,5 milionech korun. Šlo o už celkem o sedmý pokus zámek vydražit, v předcházejících případech se na dražbu nikdo nedostavil.

Součástí zámku je i 2,8 hektaru zeleně.

Předsedkyní představenstva akciové společnosti Zámek Načeradec je Stanislava Bártová, dozorčí radu vede její manžel Matěj Bárta.

Spolumajitelka bezpečnostní agentury Mark2 Corporation Stanislava Bártová. Foto Mark2 Corporation

Stanislava Bártová je pak jediným vlastníkem stoprocentního podílu v akciové společnosti Zámek Načeradec.

Stanislava Bártová je jediným stoprocentním vlastníkem akciové společnosti Zámek Načeradec. Foto: Jan Hrbáček

(hrb)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter