Pondělí, 4. července, 2022

Průtah Pískem bude od víkendu průjezdný

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejpozději v sobotu dojde k úplnému obnovení provozu na silnici I/20 na příjezdu do Písku, kde od poloviny dubna probíhala poslední etapa opravy komunikace na průtahu města. Téměř čtyři kilometry dlouhý úsek vozovky měl být podle původních předpokladů opraven v celé délce do konce loňského listopadu. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic.

„Kvůli zjištěným stavům, které projektová dokumentace nepředpokládala, došlo na stavbě ke komplikacím. Stav podkladních vrstev u některých sjezdů
z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo. Oprava tak musela být v těchto úsecích provedena jinou technologií a tím došlo ke zdržení,“ informoval Adam Koloušek z českobudějovické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Vzhledem ke zhoršujícím se klimatickým podmínkám bylo rozhodnuto o přerušení stavby a dokončení zbývajícího úseku opravy komunikace I/20 před sjezdem na Tábor až v tomto roce.

„I poslední část opravy ale nyní končí. Během stavebních úprav došlo v řešeném úseku k obnově konstrukčních vrstev vozovky, reprofilaci
příkopů, opravám jednotlivých propustků a výměně svodidel,“ podotkl Koloušek.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provedla opravu komunikace I/20 firma STRABAG a.s., která ve výběrovém řízení uspěla s cenou stavby ve výši zhruba 93,5 milionů korun bez DPH.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter