Sobota, 13. srpna, 2022

Projekt Corrency na podporu místní ekonomiky se Praze 18 osvědčil

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Městská část Praha 18 hodnotí projekt Corrency, do něhož se zapojila před několika měsíci, jako úspěšný. Původní myšlenka podpory sportovišť a zdravého životního stylu pomocí zúčtovacího systému se rozšířila i na ostatní provozovny, jako jsou kavárny nebo místní obchůdky.

Na projekt, schválený letňanským zastupitelem, byl z rozpočtu městské části vyčleněn jeden milion korun. Občané i obchodníci s provozovnou na území Prahy 18 se do projektu mohli zaregistrovat od 11. dubna. Každý přihlášený občan poté obdržel 500 correntů, což je ekvivalent 500 korun, a po celý květen je mohl uplatnit za 50procentní spoluúčasti právě u přihlášených provozoven. Projekt běží i v červnu, kdy bylo mezi registrované občany opět rozděleno 500 correntů.

Do projektu na oživení lokální ekonomiky se městská část Praha 18 zapojila, aby v dnešní složité době poznamenané nejen pandemií covid-19, ale i válkou a všeobecným zdražováním podpořila místní podnikatele a občany. Kvůli zhoršujícím se údajům o vzrůstající obezitě se potom snažila tímto krokem podpořit zejména lokální sportoviště a přimět letňanské občany k pohybu a zdravému životnímu stylu.

„Naší myšlenkou je jednoduchá a cílená podpora letňanských občanů a místních podnikatelů. Zejména se tímto projektem snažíme pomoci sportovním či volnočasovým kroužkům s provozovnou na území Prahy 18 a podpořit v lidech zdravý životní styl. Navíc se nám na projekt podařilo získat dotaci ve výši 50 tisíc korun z dotační soutěže, což nám pokrývá téměř celé provozní náklady,“ vysvětluje letňanský starosta Zdeněk Kučera.

Bude tedy projekt pokračovat? „Na základě pozitivní zpětné vazby a celkové spokojenosti s projektem nyní přemýšlíme o další spolupráci. Tentokrát bychom se ale chtěli zaměřit především na podporu sportovních kroužků pro děti, jelikož pocovidová data ohledně nárůstu dětské obezity jsou více než alarmující,“ dodává Zdeněk Kučera.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter