Neděle, 17. října, 2021

Pale Fire Capital vydá dluhopisy, od investorů chce vybrat 500 až 750 milionů korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Další česká investiční skupina chce popohnat svůj růst s pomocí emise dluhopisů. Tentokrát je to Pale Fire Capital vedený Janem Bartou a Dušanem Šenkyplem, který vlastní třeba značky Favi a Aukro. Od investorů chce získat 500 milionů korun, v případě zájmu může emisi navýšit až na 750 milionů korun.

Prospekt dluhopisu schválila v minulých dnech Česká národní banka. Podle informací v prospektu se bude jednat o pětileté obligace s pevným úročením ve výši 5,75 procenta. Role manažera emise se ujala J&T Banka. Emitentem dluhopisů je dceřiná firma Pale Fire Financing, přičemž mateřská Pale Fire Capital bude ručitelem.

Výtěžek z dluhopisů chce Pale Fire Capital použít na akvizice dalších společnosti, ale také k navyšování účasti ve stávajících společnostech v portfoliu. „V tuto chvíli emitent nebo ručitel nemají specifikován žádný konkrétní projekt nebo akviziční cíl, na který budou prostředky použity,“ uvádí se v prospektu. Mezi hlavní akcionáře patří Jan Barta (podíl 39 procent), Dušan Šenkypl (39 %) a David Holý (20 %).

Barta a Šenkypl původně vybudovali NetBrokers Holding, který zahrnoval značky jako ePojisteni.cz, Superpoistenie.sk nebo Tarifomat. V roce 2016 čeští podnikatelé prodali majoritní podíl a dva roky později i zbylé minority německé mediální skupině Bauer Media Group. Prostředky získané z prodeje NetBrokers Holdingu posloužily jako zdroj pro nastartování nové investiční skupiny Pale Fire Capital.

Mezi nejvýznamnější firmy v majetku Pale Fire Capital dnes patří vyhledávač nábytku a dekorací Favi (podíl 64,6 %), online aukční portál Aukro (82,6 %) a softwarová firma Semantic Visions (80 %). Agregované výnosy firem v majetku skupiny za loňský rok dosáhly 831 milionů korun a EBITDA byla 114,4 milionu korun.

David Tramba

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter