Neděle, 17. října, 2021

Novým generálním ředitelem Úřadu práce je dlouholetý kancléř Viktor Najmon

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dnes ve 13 hodin jmenuje nového generálního ředitele Úřadu práce. Podle zjištění Ekonomického deníku jim bude dlouholetý zaměstnanec úřadu Viktor Najmon.

Novým generálním ředitelem Úřadu práce je podle zjištění Ekonomického deníku dlouholetý zaměstnanec generálního ředitelství Viktor Najmon. Několik posledních let byl kancléřem generální ředitelky Kateřiny Sadílkové. Po odchodu Sadílkové, která v čele úřadů práce skončila loni v prosinci na vlastní žádost, byl Viktor Najmon pověřen jejím zastupováním. Prakticky rok tak generální ředitelství vedl. Najmon na generálním ředitelství Úřadu práce působí od jeho vzniku v roce 2011.

Podle ministryně Jany Maláčové je Najmonovým prvořadým úkolem zlepšit práci zaměstnanců úřadu práce, připravit je na očekávatelný nápor nových uchazečů o práci a lidí, kteří se stanou klienty sociálního systému. „Je třeba také připravit úředníky na řešení žádostí v programu Antivurus, který byl v jarní vlně nejúspěšnějším programem podpory,“ řekla při jmenování Maláčová.

Jmenováním Viktora Najmona tak končí téměř rok trvající období nejistoty, kdo do horkého křesla šéfa všech úřadů práce usedne. V únoru se spekulovalo o tom, že by se novým generálním ředitelem měl stát exministr průmyslu Jiří Havlíček. To však vzbudilo velkou vlnu nevole napříč politickým spektrem. Například předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se nechal slyšet, že by nový generální ředitel měl mít zkušenosti s agendou úřadů práce, která je velmi široká. Toto jmenování nakonec bylo zrušeno.

Maláčová nevyloučila, že Úřad práce povede exministr Jiří Havlíček

To Najmon bezezbytku splňuje, je jedním z prvních zaměstnanců Úřadu práce, kteří na

generální ředitelství přišli v roce 2011. Tehdy byla generální ředitelkou Kateřina Sadílková, která pak odešla, aby se po několika letech vrátila. Od letoška vede krajskou pobočku v Liberci. Tehdy působil v personálním oddělení. Před nástupem na ÚP pracoval na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Výběrové řízení na generálního ředitele bylo vypsáno 11. září, termín pro podání přihlášek byl 21. září. Další uchazečkou byla podle informací Ekonomického deníku ředitelka kontaktního pracoviště v Prostějově Věra Crhanová.

Jiří Reichl

 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter