Neděle, 18. dubna, 2021

Novela stavebního zákona má 270 připomínek. Hlasovat o ní budou poslanci

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pořádnou porci pozměňovacích návrhů v zákonech týkajících se staveb dnes projednali poslanci jednoho z klíčových výborů – hospodářského. Ke stavebnímu zákonu se sešlo 270 připomínek. O důležitosti jednání svědčí i přítomnost odpovědných ministrů, která nebývá příliš častá.

Novela zákona o kybernetické bezpečnosti, zákoníku práce a především o posuzování vlivů staveb na životní prostředí (EIA) a stavebního zákona. To byla náplň únorové schůze jednoho z klíčových poslaneckých výborů – výboru hospodářského.

Zatímco novela Zákona o kybernetické bezpečnosti prošla dle očekávání naprosto hladce, jelikož hlavní debata se kolem ní odehrála na lednovém jednání výboru, tak u novely tzv. „stavebního“ zákona č. 183/2006 Sb., (O územním plánování a stavebním řádu), se sešlo 270 pozměňovacích návrhů, které museli poslanci projednat. Původně plánovaný konec jednání krátce po poledni se o několik hodin protáhl.

O důležitosti jednání svědčí také fakt, že jak na projednávání novely zákona o posuzování vlivu staveb na životní prostředí (EIA) tak na projednávání novely „stavebního zákona“ dorazili příslušní ministři. Richard Brabec za EIA a Karla Šlechtová ke stavebnímu zákonu. I když poslanci hospodářského výboru v nepřítomnosti ministrů často „peskují“ jejich podřízené – především náměstky za to, že jejich šéfové před poslance moc nechodí (psali jsme například v textu Antifosilní zákon za této vlády nebude), tentokrát jim takovou výtku přímo do očí nezopakovali. Poslanci nakonec všechny pozměňovací návrhy projednali (většinou ve shodě s ministryní Šlechtovou) a doporučili Poslanecké sněmovně Parlamentu ČRprojednat…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Pavel Kopecký

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit