Neděle, 25. července, 2021

Nové vedení Středočeského kraje chce vyměnit ředitele cestářů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Očekávaný krok nové krajské středočeské koalice je na světě. Kritizované vedení Krajské správy a údržby silnic po ustavující schůzi zastupitelstva pravděpodobně skončí. Nová krajská koalice nejspíš nově obsadí i další posty na krajském úřadě či v jeho organizacích.

Na funkci ředitele středočeských silničářů by mělo být vypsáno nové výběrové řízení, řekla dnes ČTK budoucí hejtmanka Petra Pecková (STAN). Cestáři čelili kritice kvůli hospodaření, jejich zakázky prověřuje policie. Šéf krajských silničářů Zdeněk Dvořák se k vypsání konkurzu nechtěl vyjadřovat. ČTK řekl, že si přes jeho organizaci někdo „řešil svoji politiku“.

„Že se bude muset změnit management správy a údržby silnic, to jsme říkali už v průběhu volební kampaně všichni, takže to určitě vypsáno bude,“ uvedla Pecková. Změny se podle ní přitom nebudou týkat jen vedení organizace. „Pravděpodobně bude výběrových řízení víc, ale já to teď rozhodně nechci vzkazovat jednotlivým lidem přes média,“ dodala.

O problematickém stavbu středočeských silnic a hlavně firmy, která se má o ně starat jsme psali na začátku října

ODS má ve středočeském kraji velký úkol: zlepšit stav silnic a fungování firmy, která se o ně stará

Zástupci nové koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj se podle budoucí hejtmanky dohodli, že nejdříve vše proberou s dotčenými lidmi, rozhodně by podle ní nemělo jít o „noc dlouhých nožů“. Výběrová řízení budou podle Peckové vypsána i na některá neobsazená místa, například zástupce ředitele úřadu, vedoucího tiskového oddělení či vedoucího odboru kanceláře hejtmanky.

Vedení končící koalice ANO a ČSSD podporované komunisty dosavadního šéfa správy a údržby silnic Dvořáka dlouhodobě hájilo. Poukazovalo na to, že kontroly a audit u silničářů žádná závažná pochybení neprokázaly. Také Dvořák tvrdí, že cestáři se ničeho nedopustili, tolik práce podle něj nikdy nikdo neodvedl. „Jestli si přes nás někdo řešil svoji politiku, přes lidi, kteří něco dokázali a něco tam udělali, bohužel. V této zemi je to asi úplně normální,“ řekl Dvořák ČTK.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v únoru zajistili v kancelářích správy a údržby silnic v Praze a Říčanech některé dokumenty. Vyšetřování dosud neskončilo, podle Dvořáka nebyl nikdo obviněn. Média v minulosti upozornila například na zakázky týkající se ořezání stromů kolem silnic na Kolínsku a Kutnohorsku nebo opravy silnice u Českého Šternberka, které údajně nebyly řádně provedeny.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter